reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

BLOG: Kanały, które nigdy nie wystartowały w Polsce

dodano: 2019-04-10 13:51 | aktualizacja: 2019-04-10 17:51
autor: Daniel Gadomski / Anita Kaźmierska | źródło: satkurier.pl

kanały telewizja pilot telewizor TV W historii telewizji w Polsce powstało wiele projektów kanałów, które nigdy nie doczekały się uruchomienia. Przypominamy wybrane z nich. Czy słusznie zaniechano ich startu? Jakich kanałów telewizyjnych nadal brakuje na polskim rynku?

kanały telewizja pilot telewizor TV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Nat Geo Music

Ten kanał Fox International Channels pojawił się na polskim rynku, ale nigdy nie doczekał się polskiej wersji językowej. W nielicznych sieciach kablowych była emitowana międzynarodowa wersja nadawana z Włoch. Nat Geo Music był stacją siostrzaną National Geographic i National Geographic Wild, emitującą muzykę świata. Zakończył jednak nadawanie przed zbudowaniem masowego zasięgu i polskiej wersji językowej z powodu wyjątkowo małej oglądalności.
 

Televisa

Jak poinformowała w 2005 roku meksykańska „La Cronica de Hoy”, Polska miała być jednym z krajów, do których trafi meksykańska telewizja. Spółka Televisa Networks planowała wprowadzenie na polski rynek kanału tematycznego z telenowelami, muzyką latynoską i innymi produkcjami rozrywkowymi z Meksyku. Ogłosiła to jednak w momencie, kiedy najwięksi nadawcy zaczęli zrywać z latynoamerykańskimi telenowelami. Postawili na produkcje polskie i te z USA. Być może dlatego nigdy nie doczekaliśmy się meksykańskiego kanału.
 

TV Market 24

Latem 2009 roku miał wystartować kanał telezakupowy TV Market 24. Byłaby to odpowiedź związanego z Polsatem producenta telezakupów na kanał Mango 24. W 2011 roku KRRiT odebrała jednak koncesję nadawcy, gdyż ten nie rozpoczął nadawania. Miał to uczynić na Cyfrowym Polsacie. Polacy w przeciwieństwie do bogatszych i liczniejszych Niemców nie pokochali kanałów telezakupowych.

Polska Muzyka TV

Przez krótko działał związany z TVP kanał Tylko Muzyka, emitujący polskie piosenki, były plany uruchomienia stacji Polska Muzyka TV. Stała za nimi Agencja Reklamowa CK TV, związana z nieistniejącą niszową telewizją TMT (Trochę Młodsza Telewizja). Kanał miał przypominać włoską telewizję Video Italia i znaną z Rosji Music Box Russia. Projekt ogłoszony pod koniec poprzedniej dekady nie został zrealizowany. Nie był jedynym tej spółki, bo ta wystąpiła też do KRRiT o koncesję na Bajka TV i Film TV. Nie powstała żadna z tych stacji.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Daniel Gadomski


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

125 zł Więcej...

Przepust dachowy średnicy 48mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 48mm

89 zł Więcej...