reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Rosja i Białoruś zawarły układ o łączności satelitarnej

dodano: 2019-04-10 18:41 | aktualizacja: 2019-04-11 15:51
autor: RO | źródło: tele-satinfo.ru

TIBO Rosja i Białoruś 8 kwietnia br. w Mińsku w ramach XXVI Międzynarodowego Forum w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych TIBO doszło do zawarcia umowy pomiędzy rosyjskim operatorem łączności satelitarnej Kosmiczeskaja Swiaz a białoruskim Belintersat.

Belintersat


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Porozumienie o współpracy przewiduje wymianę niezbędnych informacji technicznych i prowadzenie konsultacji ekspertów w sprawach wspólnego wykorzystania możliwości przedsiębiorstwa satelitarnego Kosmiczeskaja Swiaz, a także nowych satelitów, tworzonych w ramach rosyjskiego programu rozwoju orbitalnych konstelacji satelitarnych dla łączności i nadawania. W szczególności mówi się o udziale białoruskiego przedsięwzięcia w tworzeniu satelity Express-AMU6 (53°E) i przeniesieniu na jego pokłady z Belintersat-1 po upływie terminu jego aktywności.

Białoruska Fabryka elektromechaniki precyzyjnej (operator Belintersat) planuje wykorzystać zasoby satelitarne Kosmiczeskaja Swiaz, w tym satelitę Express-AMU6 (53°E) w pasmach C, Ku i Ka. Strony uzgodniły również wykorzystanie infrastruktury naziemnej Kosmiczeskaja Swiaz i kompleksu kontroli naziemnej Belintersat. Ponadto umowa przewiduje stworzenie kooperacji rosyjskich i białoruskich przedsiębiorstw do opracowania i opanowania w produkcji seryjnej naziemnych stacji satelitarnych dla platform ruchomych.
 

Podpisanie umowy o współpracy z Kosmiczeskaja Swiaz, największym operatorem satelitarnym nie tylko w Rosji, ale i na świecie, jest dla naszej firmy kamieniem milowym w rozwoju narodowego systemu łączności satelitarnej i nadawania Republiki Białorusi. Kooperacyjne związki z Kosmiczeskaja Swiaz pozwolą zwiększyć wielkość i jakość usług świadczonych przez Belintersat oraz zdobyć nowe doświadczenie w realizacji projektów międzynarodowych, i co ważne, dadzą kolejny impuls w rozwoju przemysłu kosmicznego w naszym kraju

- wyjaśnił dyrektor Fabryki elektromechaniki precyzyjnej, Anatolij Wankowicz.


Źródło: tele-satinfo.ru 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

DJI Osmo Pocket

1 590 zł Więcej...

Konwerter Monoblock Twin 6° Opticum LMTP-04H

Tania wersja konwertera Universal Monoblock Twin marki Opticum (6 stopni...

79 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 149 zł Więcej...
reklama