reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Striptiz maszyn” w maju na National Geographic

dodano: 2019-04-10 10:26
autor: Janusz Sulisz | źródło: National Geographic

Striptiz maszyn National Geographic Maj na kanale National Geographic pełen będzie odkryć a na świat będziemy patrzeć z wielu perspektyw. Czasem będzie to przyglądanie się mu niemalże z lupą, a czasem z szerokiej perspektywy i lotu ptaka. Wszystkie tajemnice odkryją przed nami największe i najciekawsze maszyny w serii „Striptiz maszyn”. Dokument „Świat napędzany lawą” ujawni natomiast geologiczną przeszłość Ziemi a seria „Tajemniczy świat Majów” przybliży zdobycze tej starożytnej cywilizacji, które dzięki najnowocześniejszym technologiom odsłonią się przed nami w całej okazałości.

Striptiz maszyn National Geographic


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Striptiz maszyn
“Striptiz maszyn” to 6-odcinkowa seria, pokazująca wnętrza największych maszyn na świecie. Zagłębimy się w tajniki ich konstrukcji i sprawdzimy, co sprawiło, że stały się one symbolem swoich czasów. Na warsztat trafi między innymi Boeing 747, platforma wiertnicza na Morzu Północnym, elektrownia węglowa czy kultowy poduszkowiec. Były inżynier NASA – Chad Zdenek, który przeprowadzi nas przez ten inżynieryjny labirynt, pokaże ze szczegółami, jak zostały zbudowane i jakie rozwiązania inżynieryjne zastosowano. Opowie też niezwykłe historie stojące nie tylko za maszynami, ale i ludźmi, którzy je budowali.
Premiery w czwartki od 23 maja o godz. 21:00 

Tajemniczy świat Majów
Odkrywca National Geographic Albert Lin oraz zespół m.in. gwatemalskich i amerykańskich naukowców, przeczesują teren w poszukiwaniu śladów cywilizacji Majów. Dzięki nowoczesnej technologii skanowania terenu urządzeniem LiDAR, odnaleźli ponad 60 tys. obiektów ukrytych w gęstej dżungli, w tym m.in. starożytne piramidy, gospodarstwa, drogi oraz zapomniane przez wiele wieków miasta. Specjalna aplikacja pomaga stworzyć pozbawiony zalesienia widok terenu, który na co dzień porasta gęsta dżungla, aby zobrazować, co kryje się pod koronami drzew. Dzięki niej naukowcy nie muszą wycinać ani jednego drzewa i pnącza, żeby przeanalizować ukształtowanie powierzchni.
Premiery w niedziele od 12 maja o godz. 22:00 
 

Świat napędzany lawą
To ona ukształtowała Ziemię taką, jaką znamy. Potrafi tworzyć, ale i bezwzględnie niszczyć. Wulkany, trzęsienia ziemi, tsunami – są jej wytworami. Mowa o lawie. Dokument “Świat napędzany lawą” w niesamowity sposób i z niecodziennej perspektywy opowiada o przeszłości, teraźniejszości, ale i przyszłości Ziemi kształtowanej przez lawę.
Premiera w niedzielę 26 maja o godz. 21:00

Tajemnice SS: dojście do władzy
Podczas II wojny światowej armia ludzi, uważających się za „rasową elitę”, prowadziła kampanię terroru w całej Europie. Funkcjonariusze SS wierzyli, że ich działania są korzystne dla Niemiec i udowadniają absolutną lojalność wobec Hitlera. Siedemdziesiąt lat później nie wszyscy z byłych członków SS żałują przynależności do tej formacji i czynów, których się dopuścili. W dokumencie „Tajemnice SS: dojście do władzy” zobaczymy i usłyszymy z pierwszej ręki relacje byłych funkcjonariuszy SS.
Premiera w piątek 31 maja o godz. 21:00 
 

Sobotnie maratony z lotu ptaka
Świat nabiera innych kształtów i barw, gdy spojrzymy na niego z innej perspektywy. Te same obszary widziane z powietrza pokazują się przed nami w całej okazałości, pokazując swój ogrom i niezwykłość, którą na co dzień – stąpając po ziemi – ciężko w pełni dostrzec.
Emisje w każdą majową sobotę od godz. 21:00 
 
Chiny z powietrza
Chiny to kraj o ogromnej różnorodności. Starożytna cywilizacja i historia fascynują badaczy od tysięcy lat. Dzięki produkcji „Chiny z powietrza” odkryjemy, w jaki sposób Chiny przetransformowały swoje miasta i infrastrukturę w ostatnich trzech dekadach, jednocześnie zachowując swoje silne tradycje.

Japonia - krajobraz niezwykły
Trzyczęściowa seria „Japonia – krajobraz niezwykły” zabiera nas w podróż w dzikie i mało znane zakątki Kraju Kwitnącej Wiśni. Japonia została sfilmowana i pokazana jak nigdy dotąd dzięki zdjęciom w rozdzielczości 4K i spektakularnym ujęciom lotniczym. Zobaczymy cztery pory roku i przemierzymy kraj z północy na południe. Zobaczymy najpiękniejsze spektakle, odgrywane przez naturę. Będziemy też podziwiać panującą w Japonii subtelną równowagę między tradycją a nowoczesnością.

Egipt z powietrza
Egipt słynie przede wszystkim z wielkich piramid, niezwykłych starożytnych świątyń i grobowców. To niegdyś jedno z najpotężniejszych imperiów świata, dziś rozbudza wyobraźnię nie tylko badaczy, ale i wszystkich ludzi zainteresowanych antyczną kulturą. Dwuodcinkowa seria „Egipt z powietrza” pokaże ten niezwykły kawałek Ziemi z lotu ptaka, co tylko uwydatni niezwykłość tego miejsca i pokaże, jak wiele wspaniałych budowli i fascynujących świadectw historii skrywa ten kraj.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ Duo 4K S2X FBC Multistream

Vu+ Duo 4K - nowa propozycja z segmentu sprzętu Ultra...

1 590 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo - następca najbardziej udanych odbiorników satelitarnych producenta...

325 zł Więcej...

Transmiter Extender HDMI Megasat Mini do 15m

Bezprzewodowy transmiter HDMI Mini firmy Megasat do bezprzewodowej transmisji sygnału...

490 zł Więcej...
reklama