reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Nie ma mowy o sprzedaży HBO Europe

dodano: 2019-04-13 22:36
autor: Jerzy Kruczek | źródło: FT/digitaltveurope.com

HBO Europe WarnerMedia stanowczo zaprzeczyło informacjom opublikowanym przez „Financial Times”, jakoby jego nowy właściciel AT&T rozważał sprzedaż HBO Europe w celu zmniejszenia długu wynoszącego 170 mln dol., powstałego po przejęciu Time Warner.

WarnerMedia


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Zwykle nie komentujemy spekulacji, ale gdy media są informowane, że ich wieści są niezgodne z faktami i mimo to te wieści są publikowane, czujemy się zmuszeni do tego, by wyjaśnić nieporozumienie. Nie ma ani krzty prawdy w artykule „Financial Times”, mówiącym, że AT&T sprzedaje lub rozważa sprzedaż HBO Europe. Jest to całkowicie bezpodstawne i nietrafione. HBO Europe jest cennym aktywem dla naszych planów rozwoju w Europie

- powiedział John Stankey, dyrektor generalny WarnerMedia.

„FT” poinformował, że HBO jest jednym z kilku aktywów, które AT&T rozważa sprzedać, chociaż nie odbyło jeszcze w tej sprawie formalnych rozmów z potencjalnymi nabywcami. Gazeta przytoczyła nienazwane źródła, które mówią, że miały miejsce wewnętrzne rozmowy na temat możliwości sprzedaży, co spowodowało napięcie między dyrektorami AT&T i WarnerMedia.

HBO jest jednak postrzegane jako klejnot wśród zasobów WarnerMedia i kluczowa broń umożliwiająca konkurowanie z Netflixem.

Dodajmy, iż WarnerMedia przeszło kilka zmian na stopniu menedżerskim od czasu przejęcia przez AT&T. Dyrektor generalny HBO Richard Plepler ustąpił w marcu, a Robert Greenblatt, były prezes NBC Entertainment, został mianowany prezesem WarnerMedia Entertanment and Direct-to-Consumer.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

DJI Osmo Pocket

1 590 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

649 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 1,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 1,0 m w wersji v2.1...

79 zł Więcej...
reklama