reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Nie ma mowy o sprzedaży HBO Europe

dodano: 2019-04-13 22:36
autor: Jerzy Kruczek | źródło: FT/digitaltveurope.com

HBO Europe WarnerMedia stanowczo zaprzeczyło informacjom opublikowanym przez „Financial Times”, jakoby jego nowy właściciel AT&T rozważał sprzedaż HBO Europe w celu zmniejszenia długu wynoszącego 170 mln dol., powstałego po przejęciu Time Warner.

WarnerMedia


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Zwykle nie komentujemy spekulacji, ale gdy media są informowane, że ich wieści są niezgodne z faktami i mimo to te wieści są publikowane, czujemy się zmuszeni do tego, by wyjaśnić nieporozumienie. Nie ma ani krzty prawdy w artykule „Financial Times”, mówiącym, że AT&T sprzedaje lub rozważa sprzedaż HBO Europe. Jest to całkowicie bezpodstawne i nietrafione. HBO Europe jest cennym aktywem dla naszych planów rozwoju w Europie

- powiedział John Stankey, dyrektor generalny WarnerMedia.

„FT” poinformował, że HBO jest jednym z kilku aktywów, które AT&T rozważa sprzedać, chociaż nie odbyło jeszcze w tej sprawie formalnych rozmów z potencjalnymi nabywcami. Gazeta przytoczyła nienazwane źródła, które mówią, że miały miejsce wewnętrzne rozmowy na temat możliwości sprzedaży, co spowodowało napięcie między dyrektorami AT&T i WarnerMedia.

HBO jest jednak postrzegane jako klejnot wśród zasobów WarnerMedia i kluczowa broń umożliwiająca konkurowanie z Netflixem.

Dodajmy, iż WarnerMedia przeszło kilka zmian na stopniu menedżerskim od czasu przejęcia przez AT&T. Dyrektor generalny HBO Richard Plepler ustąpił w marcu, a Robert Greenblatt, były prezes NBC Entertainment, został mianowany prezesem WarnerMedia Entertanment and Direct-to-Consumer.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Ogrzewacz anten Fuba DAA 780/850

Fuba AHZ 780/850 - ogrzewacz do anten satelitarnych Fuba DAA...

649 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ Ultimo 4K + dysk 3TB

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

2 890 zł Więcej...

Dron wyścigowy Hubsan H122D X4 Storm FPV

Potężne silniki, kamera HD i mnogość funkcji przekonują, że Hubsan...

429 zł Więcej...
reklama