reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Satelita Intelsat 29e zagrożeniem na orbicie [wideo]

dodano: 2019-04-15 22:40 | aktualizacja: 2019-04-16 12:21
autor: Janusz Sulisz | źródło: ExoAnalytic Solutions/Arstechnica

Intelsat IS29e awaria Istnieje już przekonujący dowód na to, że satelita Intelsat IS-29e, który pracował na pozycji 50°W, ma poważny problem - pisaliśmy o tym tu. Operator Intelsat uznał awarię za istotną i przeniósł już klientów na pobliskie satelity. IS-29e dryfował na wschód z prędkością około 0,5° dziennie. Po incydencie 11 kwietnia prędkość dryfu wzrosła do 1° dziennie. Co niepokojące ten niekontrolowany dryf może bezpośrednio zagrażać najbliższym satelitom na orbicie geostacjonarnej.

Intelsat-IS29e-wideo-awaria-satelita-760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Przypomnijmy, że 7 kwietnia satelita IS-29e doznał wycieku paliwa, a następnego dnia inżynierowie lądowi Intelsatu kontynuowali próby przywrócenia łączności z satelitą.

Jednak materiał wideo zrealizowany przez specjalistów z ExoAnalytic Solutions, porównujący stan przed i po 11 kwietnia, pokazuje rozmiary awarii. Można ją opisać jedynie jako „ekstremalną anomalię”, która miała miejsce 11 kwietnia i która została zidentyfikowana jako liczne szczątki rozrzucone wokół satelity.

ExoAnalytic Solutions, która obserwuje tego satelitę, twierdzi, że IS-29e dryfując w sposób niekontrolowany bezpośrednio zagraża najbliższym satelitom na orbicie na wschód od pozycji 50°W.

Boeing Satellite zbudował satelitę IS-29e zaledwie 3 lata temu. Jest małe prawdopodobieństwo, że uda się „odzyskać” tego satelitę.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

DJI Osmo Pocket

1 590 zł Więcej...

Nagrywarka HD Velocap HDR1000

Urządzenie pozwalające na nagrywanie ze źródła HDMI lub AV materiału...

690 zł Więcej...

Odbiornik AX 4KBOX HD60 S2X

AX 4K HD60 - najnowszy odbiornik Ultra HD marki AX....

450 zł Więcej...
reklama