reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Berenberg: Eutelsat może powrócić do wzrostu w 2020

dodano: 2019-04-15 22:47
autor: Janusz Sulisz | źródło: adtv

Eutelsat Raport banku inwestycyjnego Berenberg na temat Eutelsatu dostarcza pozytywnego przeglądu perspektyw tego operatora satelitarnego. Analitycy uważają, że obecne postrzeganie Eutelsatu jest takie, iż stoi on przed tymi samymi problemami strukturalnymi co giełdowi rówieśnicy Intelsat i SES, ale bez ekscytującego pasma C, które mogłoby pomóc w uratowaniu sytuacji.

Eutelsat


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Ta szeroka konkluzja tworzy, naszym zdaniem, atrakcyjny punkt wejścia. Eutelsat nie tylko różni się geograficznie i pod względem zakresu działalności od rówieśników - przez co jest mniej narażony na „naprawdę złe rzeczy” - ale wyróżnia się przede wszystkim tym, że skupia się na generowaniu przepływów pieniężnych. Widoczność w bliskiej przyszłości jest niska, a firma często odpychała swój punkt wzrostu. Jednak uważamy, że wyniki za I półrocze 2019 są niskie, sugerują, że może nastąpić stabilność, i sądzimy, że argument o tym, czy najwyższa linia roku 2020 będzie wyższa, czy też niższa o 0,5 proc., jest w dużej mierze nieistotny dla wartości firmy. Oczekujemy również, że Eutelsat poda do wiadomości interesującą oszczędność podatku gotówkowego w 2019 r., a teraz przyjmiemy 30-proc. stawkę podatku w naszych założeniach bazowych.

Raport sugeruje, że najwyższa stabilność Eutelsatu, krótkoterminowy katalizator podatku gotówkowego, w połączeniu z atrakcyjną roczną stopą dywidendy w wysokości 9 proc., „prowadzi do uaktualnienia do 'Buy' z nową ceną docelową 19,00 euro (25 proc. wzrost). Gdyby Eutelsat wynegocjował stawkę podatkową w wysokości 20 proc., cena docelowa wzrosłaby do 22,10 euro, dając bardzo interesujący 45 proc. wzrost”.
 

Chociaż ostrożnie zakładamy, że biznes wideo firmy Eutelsat nigdy już nie urośnie, nasze trzyletnie CAGR wynoszące -1,5 proc. sugeruje, że jest to dalekie od armagedonu. Ponieważ inwestor koncentruje się tradycyjnie na wzroście organicznym i marży EBITDA, nie jest to oczywiście optymalne. Jednakże, gdy uwzględnimy istotne oszczędności kapitałowe wygenerowane, kiedy Hot Birdy zostaną zastąpione (ostatnio około 30 proc. oszczędności w konstelacji), to zarówno EBIT, jak i FCF powinny nadal rosnąć. Dane są prawdopodobnie strumieniem przychodów o niższej wartości, ale prawdopodobnie wzrosną i powinny pomóc w zrównoważeniu spadków wideo w średnim okresie.

Berenberg przyznaje, że ostatnie kilka lat było trudne, a bank wierzył, że Eutelsat może powrócić do wzrostu w 2019 roku. Jednak słabe wyniki w I kw. 2019 r. zmieniły jego pogląd, a teraz oczekuje, że wzrost w końcu powróci w 2020 roku.
 

Wierzymy, że ciągłe przechodzenie na HD na rynkach wschodzących oraz na UHD na dojrzałych prawdopodobnie będzie nadal napędzać popyt na przepustowość na pozycjach orbitalnych premium, przy czym bardziej dojrzałe regiony będą musiały stawić czoła wyzwaniom.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy sat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

Przepust dachowy średnicy 48mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 48mm

89 zł Więcej...

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...