reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Premiera pierwszej polskiej produkcji CBS Reality

dodano: 2019-04-16 17:29
autor: Jerzy Kruczek | źródło: CBS Reality

Zawód profiler CBS Reality Pierwsza polska produkcja kanału CBS Reality „Zawód: profiler” pojawi się na antenie już w czerwcu. Seria dokumentalna, której gospodarzem jest Jan Gołębiowski, przybliży tajniki pracy profilera policyjnego i zabierze widzów za kulisy śledztw prowadzonych w sprawach prawdziwych zbrodni popełnionych w Polsce na przestrzeni kilkudziesięciu lat.

Zawód profiler CBS Reality


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Kryminalna seria dokumentalna w każdym z dziesięciu odcinków przedstawi historie zbrodni oraz kulisy prowadzonych w ich sprawie śledztw. Jan Gołębiowski, jeden z najlepszych polskich profilerów, nie tylko opowie o swym udziale w rozwiązywaniu tych kryminalnych zagadek, ale również przybliży widzom warsztat profilera policyjnego. 

Profiler to specjalista sporządzający portret psychologiczny nieznanego sprawcy przestępstwa. Jego praca może zaczynać się już na miejscu zbrodni: morderca, choć często o tym nie wie, pozostawia po sobie nie tylko materialne ślady. 

W filmach profiler często jest przedstawiany jako ktoś w rodzaju medium. Kładzie się na miejscu zbrodni tam, gdzie leżało ciało, doznaje wizji. Taki wizerunek profilera szamana jest atrakcyjny, ale w rzeczywistości profilowanie ma podstawy naukowe wywodzące się z psychologii. Oczywiście to także częściowo sztuka: wiedza przeplata się z intuicją, umiejętność logicznego myślenia z kreatywnością, istotne jest też doświadczenie – mówi Jan Gołębiowski, gospodarz programu, były psycholog policyjny, biegły sądowy i wykładowca akademicki. W trakcie swojej pracy wykonałem ponad sto profili kryminalnych i konsultacji dla policji, prokuratury, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz sądów. Na potrzeby programu „Zawód: profiler” wybrałem dziesięć spraw. Na ich przykładzie chcę pokazać, co jest istotne przy tworzeniu profilu psychologicznego, jakie wnioski można wyciągać ze sposobu działania sprawcy oraz jak powstają hipotezy dotyczące jego motywów.
 

 Od dłuższego czasu obserwujemy na naszym kanale rosnącą popularność programów typu true crime, seriali dokumentalnych inspirowanych prawdziwymi wydarzeniami. Uznaliśmy, że czas najwyższy, aby po licznych produkcjach własnych CBS Reality realizowanych w Wielkiej Brytanii, powstała polska produkcja – mówi Jolanta Kasparek, Dyrektorka Programowa CBS Europa i CBS Action Polska oraz producent wykonawczy programu „Zawód: profiler”.  Wybór profilowania kryminalnego jako tematu pierwszej polskiej produkcji podyktowany był niewątpliwie coraz większym zainteresowaniem widzów tą dziedziną kryminalistyki. Do tej pory brakowało też na polskim rynku programu ukazującego w dogłębny sposób kulisy pracy tak wybitnego specjalisty w tej dziedzinie, jakim jest niewątpliwie nasz gospodarz, Jan Gołębiowski.

Scenariusz serii dokumentalnej powstawał w oparciu o akta sądowe poszczególnych spraw, a także dzięki bogatemu archiwum i doświadczeniu Jana Gołębiowskiego. 

W serii zobaczymy między innymi sprawę morderstw dwóch starszych małżeństw z Legnicy, które zostały zabite we własnych mieszkaniach, brutalnego zabójstwa 12-latki z Góry Kalwarii, czy zbrodni popełnianych przez seryjnego mordercę, który jeszcze do niedawna grasował w stolicy. Producentem serii „Zawód: profiler” jest Like Vision.

Na pierwszą polską produkcję CBS Reality „Zawód: profiler” zapraszamy od 3 czerwca w każdy poniedziałek o godz. 22:00.  


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI - mini HDMI 3,0m

Kabel połączeniowy HDMI - mini HDMI do podłączenia tabletów, smartfonów...

29 zł Więcej...

Odbiornik TechniSat DIGIPLUS UHD S

DIGIPLUS UHD S to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej firmy...

1 190 zł Więcej...

Kabel HDMI biały płaski 2.1 8K UHD 3,0m

Płaski, biały kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1...

79 zł Więcej...