reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVP3 Katowice laureatem Prix CIRCOM

dodano: 2019-04-17 14:13
autor: Janusz Sulisz | źródło: TVP

TVP3 Katowice Film dokumentalny „Martwy sezon” Dagmary Drzazgi z TVP3 Katowice został zwycięzcą konkursu Prix CIRCOM dla najlepszych produkcji telewizyjnych nadawców regionalnych w Europie.

Prix CIRCOM 2019


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Europejskie Stowarzyszenie Telewizji Regionalnych CIRCOM przyznało nagrody konkursu Prix CIRCOM. Film dokumentalny „Martwy sezon” według scenariusza i w reżyserii Dagmary Drzazgi, wyprodukowany przez TVP3 Katowice został laureatem konkursu w kategorii „Muzyka i Sztuka” (Music and Arts). O przyznaniu nagrody zdecydowało jury złożone z dziennikarzy z 14 krajów, podczas obrad w dniach 7-11 kwietnia 2019 w Delden w Holandii.

Dokument „Martwy sezon” opowiada o Rafale Wojaczku, jednym z najważniejszych polskich poetów powojennych. W 1969 roku ukazał się debiutancki tomik Wojaczka pt. „Sezon”, który utorował poecie drogę do grona najwybitniejszych twórców poezji w Polsce. Film mierzy się z legendą „poety przeklętego”, którego życie i wiersze nie przestają inspirować, a który zmarł śmiercią samobójczą w wieku 26 lat.

Do konkursu Prix CIRCOM 2019 zgłoszono ponad 220 programów, wyprodukowanych przez regionalne stacje telewizyjne – członków CIRCOM z całej Europy. Konkurs obejmował 11 kategorii konkursowych.

Dagmara Drzazga jest już podwójną laureatką konkursu Prix CIRCOM. W 2003 roku podczas finału konkursu w Grado (Włochy) otrzymała Grand Prix za film „Bobrek Dance”.

Telewizja Polska od 2019 roku jest sponsorem nagrody głównej - Grand Prix CIRCOM, wręczanej podczas Gali na zakończenie corocznej konferencji CIRCOM, w której biorą udział kraje i nadawcy, będący członkami stowarzyszenia. Zwycięzca, nominowany spośród laureatów nagród w poszczególnych kategoriach, zostanie ogłoszony podczas tegorocznej Gali w Nowym Sadzie (Serbia).

Nazwa CIRCOM to skrót od „Cooperative Internationale de Recherche et d’Action en matière de Communication” (współpraca międzynarodowa w badaniach i działalności w zakresie komunikacji). CIRCOM Regional ma na celu promowanie rozwoju telewizji regionalnych i współpracy profesjonalnych grup zawodowych oraz wspieranie współpracy pomiędzy ośrodkami regionalnymi. Do zadań organizacji należy również organizacja szkoleń, warsztatów i koprodukcji oraz dorocznego konkursu Prix CIRCOM. Istotnym elementem programu organizacji jest promocja kultury europejskiej i dbałość o zachowanie kultury oraz dziedzictwa poszczególnych regionów Europy. W chwili obecnej członkami CIRCOM Regional jest 31 państw i ponad 300 regionalnych stacji telewizyjnych, w tym 16 polskich oddziałów terenowych. Telewizja Polska S.A. jest członkiem CIRCOM Regional od 1990 r., a od kilku lat współfinansuje nagrody Prix CIRCOM.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Single UHD 4K S2X

Octagon SF8008 UHD 4K S2X odchudzona wersja nowego odbiornia UHD...

435 zł Więcej...

Odbiornik Dreambox ONE Ultra HD 2xS2X Multistream

Najnowszy i najszybszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - nowy...

1 199 zł Więcej...

Stojak bezinwazyjny do okna rozporowy

Bezinwazyjny, wnękowy stojak dla anteny satelitarnej lub DVB-T z drążkiem...

119 zł Więcej...
reklama