reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Dragons' Den: Jak zostać milionerem” na BBC Brit

dodano: 2019-04-18 11:31
autor: Jakub Sulisz | źródło: BBC World Wide

Dragons' Den: Jak zostać milionerem BBC Brit Na kanale BBC Brit szczególnie polecamy najnowszy sezon popularnego programu „Dragons’ Den: jak zostać milionerem”. Każdy z uczestników ma trzy minuty na przedstawienie swojego biznesplanu i przekonanie potencjalnych inwestorów do wsparcia własnej firmy. W serii wiele ciekawych pomysłów na biznes: np. meble tworzone z części starych samolotów, ekologiczne przekąski dla psów, antyalergiczne mrożone curry oraz ręczniki plażowe z mikrofibry.

Dragons' Den: Jak zostać milionerem BBC Brit


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Dragons' Den: Jak zostać milionerem
W piętnastej serii do programu dołącza dwoje nowych jurorów: Tej Lalvani - prezes wiodącej brytyjskiej firmy produkującej suplementy diety - oraz finansistka i multimilionerka Jenny Campbell. Zasiadają oni obok znanych już widzom gigantów biznesu, którymi są: Deborah Meaden, Peter Jones oraz Touker Suleyman. W pierwszym odcinku uwagę jurorów zwraca para rozkręcająca firmę ze zdrową żywnością. Czy ogromny stres nie przeszkodzi im w dobrej prezentacji? Na zastrzyk gotówki liczą także m.in. właściciele strony internetowej z kodami rabatowymi oraz były piłkarz, który nie przykłada zbyt wielkiej wagi do kalkulacji finansowych.

W serii wiele innych ciekawych pomysłów na biznes: np. meble tworzone z części starych samolotów, ekologiczne przekąski dla psów, antyalergiczne mrożone curry oraz ręczniki plażowe z mikrofibry.

Każdy z uczestników ma trzy minuty na przedstawienie swojego biznesplanu i przekonanie potencjalnych inwestorów do wsparcia własnej firmy. Nie każdemu jednak uda się wybrnąć z serii pytań surowych sędziów.
Od piątku 10 maja, godz. 22:30
 

Louis Theroux: Zrozumieć anoreksję
Anoreksja, patologiczny strach przed jedzeniem oraz przybieraniem na wadze, jest obecnie najbardziej śmiertelnym zaburzeniem psychicznym w Wielkiej Brytanii. Dotyka średnio jedną na 250 kobiet.

W ostatnich latach liczba hospitalizowanych dramatycznie wzrosła. Chociaż pacjentki walczą o powrót do pełni zdrowia, diagnoza często oznacza walkę na całe życie. Reporter Louis Theroux odwiedza dwa największe londyńskie ośrodki leczenia zaburzeń odżywiania dorosłych: Szpital św. Anny oraz Vincent Square Clinic. Spotyka tam kobiety w każdym wieku i na różnych etapach choroby. Towarzyszy im w codziennej rutynie: regularnym jedzeniu, ważeniach i sesjach terapii grupowej. Gdy spędza czas z pacjentami, obserwuje, jak ogromną i niebezpieczną kontrolę wciąż ma nad nimi choroba. W każdym przypadku powoduje ona niepewność, czy odzyskanie zdrowia jest osiągalne i w ogóle pożądane. Louis stara się zrozumieć, co kryje się za tym tajemniczym schorzeniem. Odkrywa, że między anoreksją a osobą, którą na nią cierpi, istnieje bardzo złożona relacja.
Środa 15 maja, godz. 23:30

Najwspanialsze okręty świata
Prezenter Rob Bell odkrywa tajemnice okrętów, które miały niemały wpływ na losy świata. Sprawdza, w jakim stanie obecnie się znajdują i opowiada historię każdego z nich. Bell odkrywa kulisy morderstwa na pokładzie klipera herbacianego Cutty Sark, ujawnia tajemnicę zatonięcia okrętu wojennego króla Henryka VIII Mary Rose. Opowiada także, jaką rolę podczas D-Day odegrał krążownik HMS Belfast oraz, którym galeonem w 1577 roku Francis Drake opłynął dookoła świat. Poznamy też fascynującą historię zwycięstwa admirała Nelsona na pokładzie żaglowego okrętu marynarki wojennej HMS Victory. Program przybliża historię Wielkiej Brytanii jako jednej z największych na świecie potęg morskich.
Od czwartku 23 maja, godz. 22:30
 

Cuda inżynierii
Za każdym pozornie niemożliwym do osiągnięcia cudem nowoczesnej inżynierii stoi konstruktor, który podjął ryzyko związane z zastosowaniem nowego materiału, zapoczątkował nową technikę budowlaną lub zrewolucjonizował swoją dziedzinę. Program jest hołdem dla tych właśnie pionierów oraz ich osiągnięć. W każdym odcinku omawiane jest jedno z inżynieryjnych arcydzieł - od przeczących grawitacji budynków, przez supernowoczesne okręty, po rakiety kosmiczne. Widzowie poznają tajniki ich konstrukcji oraz działania. Nowoczesne osiągnięcia inżynieryjne nie byłyby możliwe, gdyby mnie wizja ich kreatorów oraz setki lat rozwoju technologicznego ludzkości.
Od poniedziałku 27 maja, godz. 22:30


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

79 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

399 zł Więcej...

Zestaw nc+ telewizja na kartę: ITI 2851S + pakiet Komfort+/Filmbox 6m

Zestaw nc+ telewizja na kartę: dekoder ADB2851S (bez tunera DVB-T)...

179 zł Więcej...
reklama