reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Wyniki Grupy Canal+ bez wyników platformy nc+

dodano: 2019-04-18 10:43 | aktualizacja: 2019-04-18 15:51
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Grupa Canal+/satkurier.pl

Grupa Canal+ Vivendi opublikowało wyniki operacyjne i finansowe za pierwszy kwartał 2019 roku, w tym wyniki Grupy Canal+, która jest m.in. większościowym udziałowcem ITI Neovision, operatora platformy nc+. Tym razem w udostępnionym mediom komunikacie i prezentacji brakuje chociażby wzmianki na temat liczby abonentów nc+ i wygenerowanych przez tę platformę przychodów.

Canal+


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Przypomnijmy, że platforma nc+ zakończyła 2018 rok z liczbą 2,194 mln abonentów, ciesząc się dużym wzrostem zarówno w skali roku, jak i kwartału. Warto jednak dodać, że koniec roku tradycyjnie już jest najmocniejszym okresem w branży, w przeciwieństwie do początku roku, który zwykle bywa najsłabszy. Tak też było w przypadku nc+ w 2018 roku, kiedy największy spadek liczby klientów odnotowano właśnie w pierwszym kwartale, a największy wzrost w czwartym. Jak wyglądała sytuacja na początku 2019 roku, nie dowiemy się, gdyż operator nie podał do wiadomości publicznej swoich wyników.

Wracając do wyników Canal+, ta francuska grupa odnotowała za pierwszy kwartał tego roku przychody w wysokości 1,252 mld euro, w porównaniu z 1,298 mld euro rok wcześniej (spadek o 3,6 proc.). Jak informuje grupa, przychody z działalności telewizyjnej w kontynentalnej Francji spadły ze względu na uszczuplenie bazy abonentów. Natomiast działalność międzynarodowa nadal się rozwijała. Liczba abonentów za granicą wzrosła w ciągu ostatnich 12 miesięcy o 695 tys. i - jak podaje grupa - wszystkie regiony świata przyczyniły się do tej poprawy (w skali roku).

W ujęciu szczegółowym liczba abonentów indywidualnych Grupy Canal+ wyniosła na koniec marca br. 15,158 mln, w tym 7,431 mln klientów na rynkach międzynarodowych, 4,643 mln w kontynentalnej Francji i 3,084 mln klientów hurtowych we Francji. W pierwszym kwartale roku odnotowano spadek o 400 tys. klientów indywidualnych na rynkach międzynarodowych, o 90 tys. w kontynentalnej Francji i o 9 tys. jeśli chodzi o klientów hurtowych we Francji. Łączny spadek w pierwszym kwartale 2019 roku wyniósł 499 tys. klientów indywidualnych Grupy Canal+.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy - świat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ Ultimo 4K S2X FBC Multistream

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

1 990 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5278) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

239 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo - następca najbardziej udanych odbiorników satelitarnych producenta...

329 zł Więcej...
reklama