reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Grupy medialne opłacą szyfrowanie dosyłów T2-MI z 4,8°E

dodano: 2019-04-22 11:00
autor: RO | źródło: telekritika.ua

Ukraińskie kanały szyfrowanie Wiodące ukraińskie holdingi medialne StarLightMedia, 1+1 Media, Inter Media Group i Media Group Ukraine powinny do końca kwietnia br. podpisać umowę z dostawcą cyfrowych usług nadawczych Zeonbud. Umowa przewiduje opłatę zaszyfrowania sygnału technicznego, który teraz jest nadawany FTA z satelity Astra 4A (4,8°E). Wartość kontraktu może wynieść około 300 tys. dolarów (ok. 1,142 mln zł). Każdy z nadawców zgodził się zapłacić jedną czwartą tej kwoty.

szyfrowanie kanały antena satelitarna


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Szyfrowanie dosyłów satelitarnych Zeonbud (mowa o transmisjach w DVB-S2 z zastosowaniem strumienia T2-MI) dojdzie do skutku 3-4 miesiące po podpisaniu kontraktu. Początkowo holdingi miały sfinalizować umowę w połowie kwietnia, ale termin został przesunięty na koniec miesiąca bez określenia powodów. Z powodu braku szyfrowania, operator narusza prawa autorskie holdingów na zakupione treści, które są ograniczone do terytorium Ukrainy. Dlaczego nadawcy zgodzili się na ustępstwa i opłatę kosztów szyfrowania dosyłów satelitarnych, tego nie wiadomo. Niuansów musi być dużo, ponieważ emisje w T2-MI miały być ostatecznie zaszyfrowane rok temu.

Na początku negocjacji z grupami medialnymi w lipcu 2018 roku, Zeonbud oszacował swoje koszty na kwotę 2 mln dolarów. Później eksperckie oceny spowodowały obniżkę tej sumy do 300 tys. dolarów. Kwota obejmuje szyfrowanie sygnału w systemie Irdeto i dostarczenie sprzętu deszyfrującego w 150 punktach, gdzie rozmieszczone są nadajniki Zeonbud. Holdingi zgodziły się na równe podzielenie kosztów, mimo iż Inter Media Group w sieci Zeonbud emituje 8 kanałów, StarLightMedia i Media Group Ukraine mają po 4 kanały, a 1+1 Media tylko 3.

Według najnowszych informacji, kanały telewizyjne największych grup medialnych zostaną zaszyfrowane w styczniu 2020 roku. W tym przypadku chodzi o transmisje w tradycyjnym standardzie DVB-S z satelitów Astra 4A (4,8°E) i Amos 3 (4°W). Jedną z przyczyn opóźniającego się terminu są wybory prezydenckie, a później też parlamentarne.

Źródło: telesputnik.ru

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.




Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision Lite

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision. Pozwala na konwersję sygnału video...

580 zł Więcej...

Zestaw nc+ telewizja na kartę: ITI 2850ST + pakiet Start+1m

Zestaw nc+ telewizja na kartę: odbiornik combo ADB2850ST + karta...

129 zł Więcej...

Dron wyścigowy Hubsan H122D X4 Storm FPV

Potężne silniki, kamera HD i mnogość funkcji przekonują, że Hubsan...

429 zł Więcej...
reklama