reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Rosja przedłuża okres przejścia na cyfrę

dodano: 2019-04-28 10:05
autor: RO | źródło: ria.ru

Analogowa telewizja W Rosji zdecydowano o przedłużeniu okresu przejścia na telewizję cyfrową do 14 października 2019 roku. Oświadczenie w tej sprawie wydał minister rozwoju cyfrowego, łączności i komunikacji masowej, Konstantin Noskow. Początkowo cały proces miał się zakończyć 3 czerwca. Teraz 21 regionów z pozostałych 57 wyłączy stary sygnał analogowy jesienią. Opóźnienie jest powiązane z nadchodzącymi wakacjami i sezonem letnim.

Telewizja


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W 2019 roku Rosja przejdzie z telewizji analogowej na cyfrową. Ma to na celu poprawę jakości otrzymywanego produktu telewizyjnego. Jeżeli wcześniej prawie połowa mieszkańców kraju mogła odbierać nie więcej niż 4 kanały za darmo, to teraz ich liczba wzrasta 5-krotnie. Poprawie ulega również jakość obrazu. Prezydent Władimir Putin podczas swojej konferencji prasowej mówił, aby w tym procesie działać ostrożnie, małymi krokami.

Proces jest zaplanowany etapowo i powinien zająć około pół roku. Etap testowy rozpoczęto 3 grudnia 2018 r. w obwodzie twerskim. 11 lutego br. ruszyła pierwsza masowa fala cyfryzacji – siedem regionów wyłączyło analog. 15 kwietnia br. na cyfrę przeszło 20 podmiotów w ramach drugiego etapu. Trzeci wyznaczono na początek lata, tj. 3 czerwca.

Władze lokalne informują, że przejście odbywa się bez problemów i wstrząsów. Wolontariusze pomagają w ustawianiu telewizorów i odbiorników cyfrowych na nowy format nadawczy. Teraz prawie 50 mln Rosjan korzysta z odbioru cyfrowego.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Inteligentny kabel iHDMI 1,8m

Inteligentny kabel połączeniowy HDMI-HDMI długości 1,8m - działa dobrze z...

199 zł Więcej...

Odbiornik AX 4KBOX HD60 S2X

AX 4K HD60 - najnowszy odbiornik Ultra HD marki AX....

450 zł Więcej...

Miernik Amiko Multitracker 2 Combo DVB-S2/T2/C

Miernik, do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2 naziemnych DVB-T/T2...

599 zł Więcej...
reklama