reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Rosja przedłuża okres przejścia na cyfrę

dodano: 2019-04-28 10:05
autor: RO | źródło: ria.ru

Analogowa telewizja W Rosji zdecydowano o przedłużeniu okresu przejścia na telewizję cyfrową do 14 października 2019 roku. Oświadczenie w tej sprawie wydał minister rozwoju cyfrowego, łączności i komunikacji masowej, Konstantin Noskow. Początkowo cały proces miał się zakończyć 3 czerwca. Teraz 21 regionów z pozostałych 57 wyłączy stary sygnał analogowy jesienią. Opóźnienie jest powiązane z nadchodzącymi wakacjami i sezonem letnim.

Telewizja


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W 2019 roku Rosja przejdzie z telewizji analogowej na cyfrową. Ma to na celu poprawę jakości otrzymywanego produktu telewizyjnego. Jeżeli wcześniej prawie połowa mieszkańców kraju mogła odbierać nie więcej niż 4 kanały za darmo, to teraz ich liczba wzrasta 5-krotnie. Poprawie ulega również jakość obrazu. Prezydent Władimir Putin podczas swojej konferencji prasowej mówił, aby w tym procesie działać ostrożnie, małymi krokami.

Proces jest zaplanowany etapowo i powinien zająć około pół roku. Etap testowy rozpoczęto 3 grudnia 2018 r. w obwodzie twerskim. 11 lutego br. ruszyła pierwsza masowa fala cyfryzacji – siedem regionów wyłączyło analog. 15 kwietnia br. na cyfrę przeszło 20 podmiotów w ramach drugiego etapu. Trzeci wyznaczono na początek lata, tj. 3 czerwca.

Władze lokalne informują, że przejście odbywa się bez problemów i wstrząsów. Wolontariusze pomagają w ustawianiu telewizorów i odbiorników cyfrowych na nowy format nadawczy. Teraz prawie 50 mln Rosjan korzysta z odbioru cyfrowego.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Fuba DAA 850 ceglasta

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...

Odbiornik TechniSat Digit ISIO STC UHD 4K Black

DIGIT ISIO STC UHD to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej...

1 590 zł Więcej...

Kamera SJCAM SJ8 PRO

979 zł Więcej...
reklama