reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Alternatywa dla rosyjskich kanałów na 13°E

dodano: 2019-04-28 10:25
autor: RO | źródło: tele-satinfo.ru/regnum.ru/satkurier.pl

VGTRK Rosja Ukraiński kanał NewsOne od 29 kwietnia br. uruchamia rosyjskojęzyczne serwisy informacyjne. Wiadomości będą nadawane w dni powszednie o 17:00 i 23:00 czasu lokalnego oraz w weekendy o 17:00. Jak wyjaśnia nadawca, decyzja została podjęta po licznych prośbach telewidzów. NewsOne nadaje od 19 kwietnia br. z satelity Eutelsat Hot Bird 13B (13°E) dla wszystkich dzięki ogólnodostępnej transmisji FTA.

NewsOne


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Aby kontynuować bycie najlepszymi, stawać na czele rankingów i stale zbierać przed ekrany miliony widzów, zespół NewsOne uwzględnia wasze opinie i życzenia. Szanujemy wasze prawa i bronimy ich, co stale potwierdzamy działaniami. Jednym z nich jest wprowadzenie wiadomości w języku rosyjskim

- czytamy w oświadczeniu NewsOne.

Jak podawała wcześniej rosyjska agencja informacyjna Regnum, członek Narodowej Rady Ukrainy ds. telewizji i radia, Siergiej Kostinskij oświadczył, że dzięki licznym zakazom i limitom, ukraińska telewizja ustanowiła nowy rekord – udział języka ukraińskiego wyniósł 92%. Jednocześnie skarżył się, że prawo Ukrainy nie zabrania występującym gościom w studio mówić po rosyjsku.

NewsOne staje się nowym źródłem informacji dla rosyjskojęzycznych widzów w Europie, którzy z pozycji 13°E odbierają bezpłatne kanały telewizyjne z Rosji (Pierwyj, RTR Planeta, Rossija 24, NTV Mir i inne). Szczególnie wpływ na rozszerzenie dystrybucji mogły mieć niedawne wybory prezydenckie na Ukrainie i duże zainteresowanie nimi rosyjskich nadawców. Na 13°E poza międzynarodowym UA|TV brakuje kanałów, które pokazują informacje z ukraińskiej perspektywy.

Źródło: tele-satinfo.ru

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

649 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Twin UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Twin UHD 4K S2X - odbiornik UHD 4K...

519 zł Więcej...

Pilot radiowy RF-Mak

Pilot radiowy do zdalnego sterowania terminalami i odbiornikami cyfrowymi.

149 zł Więcej...
reklama