reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Roland-Garros na żywo w 8K via 5G [wideo]

dodano: 2019-05-03 16:43 | aktualizacja: 2019-05-03 19:18
autor: Janusz Sulisz | źródło: France Télévisions

france-tv-sport-8k-360px.jpg France Télévisions podczas tegorocznego turnieju tenisowego Roland-Garros (26 maja - 9 czerwca) będzie transmitował ponad 100 godzin na żywo w jakości 8K via 5G, we współpracy z Orange. Będą też transmisje w 4K w platformach Fransat i Orange.

france-tv-sport-8k-5G-760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Transmisja na żywo będzie realizowana z centralnego kortu Philippe-Chatrier. Emisja w 8K UHD na żywo zostanie przetestowana we współpracy z głównymi firmami z USA, Japonii, Niemiec, Polski i Holandii. Platforma produkcyjna 8K zostanie umieszczona w showroom France Télévisions na kortach Roland-Garros. Wykorzystane zostaną 2 kamery Sharp 8K.Równolegle France Télévisions dostarczy także „pierwsze usługi 8K VOD dla telewizorów lub urządzeń mobilnych, a także pierwsze próby satelitarne i nowe funkcje”.

Rozszerzona rzeczywistość będzie również częścią innowacji przedstawionych na Roland-Garros. France Télévisions zaprezentuje swoją wizję nowych zastosowań technologii rozszerzonej rzeczywistości, które pojawiają się w sektorze sportowym. Różne doświadczenia związane z okularami o mieszanej rzeczywistości zostaną zaproponowane we współpracy z wybranymi firmami europejskimi, chińskimi i amerykańskimi, a także francuskimi firmami rozpoczynającymi działalność.

Cały dwutygodniowy turniej będzie też realizowany w UHD 4K i będzie transmitowany na platformach Orange i Fransat (prawdopodobnie jak co roku będzie transmisja FTA na kanale 4K z pozycji 5°W), a także w sieci naziemnej telewizji cyfrowej w Paryżu, Tuluzie i Nantes.


Źródło: francetelevisions.fr 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii 8K


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Moduł UniCam Pro Evo 4.0

Uniwersalny moduł dostępu UniCam Evo Deltacrypt CI/CI+ v. 4.0. W...

490 zł Więcej...

Zestaw nc+ telewizja na kartę: ADB 5800S + pakiet Start+1m

Zestaw nc+ telewizja na kartę: odbiornik ADB5800S + karta na...

119 zł Więcej...

DJI Osmo Pocket

1 590 zł Więcej...
reklama