reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

325 mln dol. na nowe satelity Türksat

dodano: 2019-05-05 11:02 | aktualizacja: 2019-05-05 11:18
autor: RO | źródło: spacenews.com

Turksat 5A Airbus U.K. Export Finance, agencja, która od dawna interesuje się projektami satelitarnymi, ale do tej pory nieznacznie w nich uczestniczyła, podpisała z Turcją kredyt na kwotę 325 mln dol. na wsparcie budowy dwóch satelitów Airbus, które powstają dla Turksata w ramach kontraktu z 2017 roku.

Turksat


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Pożyczka udzielona tureckiemu ministerstwu skarbu i finansów pomoże pokryć koszty wytworzenia satelitów telekomunikacyjnych Türksat 5A i Türksat 5B, które Airbus Defense and Space buduje w Wielkiej Brytanii i we Francji.

Są to najnowsze jednostki dla operatora Türksat, który obecnie dysponuje trzema takimi obiektami na orbicie. U.K. Export Finance powiedziało, że kontrakt, obejmujący dostarczenie stacji naziemnej, usługi startowe oraz wyniesienie na orbitę, jest wart prawie 500 mln dolarów.

Türksat 5A został zaprojektowany jako 3500-kilogramowy satelita w paśmie Ku. Swoją premierę ma mieć w 2020 roku. Türksat 5B będzie większy – ma ważyć 4500 kg i pracować w pasmach Ku i Ka. Jego uruchomienie przewidziane jest w 2021 roku. Firma SpaceX jest dostawcą startowym dla obu obiektów. Usługi telekomunikacyjne dla nadawców obejmą Turcję, Bliski Wschód i część Afryki.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Transmiter Extender HDMI Megasat Mini do 15m

Bezprzewodowy transmiter HDMI Mini firmy Megasat do bezprzewodowej transmisji sygnału...

490 zł Więcej...

Antena DVB-T dookólna KORONA

Radiowo-telewizyjna antena szerokopasmowa o dookólnej charakterystyce na samochód z mocnym...

79 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 149 zł Więcej...
reklama