reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Ukończono kluczowy etap produkcji satelity Eutelsat 7C [wideo]

dodano: 2019-05-07 22:45
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Eutelsat/satkurier.pl

Eutelsat 7C Operator Eutelsat Communications poinformował, iż ukończony został kluczowy etap procesu produkcji nowego satelity Eutelsat 7C, który docelowo będzie obsługiwał klientów w Afryce, Europie, na Bliskim Wschodzie i w Turcji.

Eutelsat 7C


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W ramach testów środowiskowych zakończonych na początku lutego 2019 roku, całkowicie elektryczny Eutelsat 7C, wyprodukowany przez Maxar Technologies, został poddany warunkom symulującym uruchomienie i surowe środowisko kosmiczne na orbicie. Po zakończeniu tankowania zbiorników ksenonem satelita przechodzi obecnie ostateczne przygotowania przed transportem do kosmodromu Arianespace w pobliżu Kourou w Gujanie Francuskiej, skąd zostanie wyniesiony jako pasażer Ariane 5 przed końcem czerwca br.

Eutelsat 7C, wyposażony w 49 transponderów pasma Ku o szerokości 36 MHz, będzie obsługiwał klientów w Afryce, Europie, na Bliskim Wschodzie i w Turcji. Będzie stacjonował na 7°E wraz z satelitą Eutelsat 7B, zwiększając pojemność na tej pozycji orbitalnej o 19 transponderów na potrzeby dynamicznie rozwijającego się rynku w Afryce. Natomiast Eutelsat 7A zostanie przesunięty na inną pozycję w ramach bieżącej optymalizacji floty Eutelsat.


Źródło: eutelsat.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

280 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 800UHD

AB CryptoBox 800UHD - najnowszy odbiornik Ultra HD marki AB...

349 zł Więcej...

Antena Opticum AX1000+ LTE

Wysokiej jakości telewizyjna antena UHF marki Opticum. Zaprojektowana specjalnie do...

69 zł Więcej...
reklama