reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Ukończono kluczowy etap produkcji satelity Eutelsat 7C [wideo]

dodano: 2019-05-07 22:45
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Eutelsat/satkurier.pl

Eutelsat 7C Operator Eutelsat Communications poinformował, iż ukończony został kluczowy etap procesu produkcji nowego satelity Eutelsat 7C, który docelowo będzie obsługiwał klientów w Afryce, Europie, na Bliskim Wschodzie i w Turcji.

Eutelsat 7C


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W ramach testów środowiskowych zakończonych na początku lutego 2019 roku, całkowicie elektryczny Eutelsat 7C, wyprodukowany przez Maxar Technologies, został poddany warunkom symulującym uruchomienie i surowe środowisko kosmiczne na orbicie. Po zakończeniu tankowania zbiorników ksenonem satelita przechodzi obecnie ostateczne przygotowania przed transportem do kosmodromu Arianespace w pobliżu Kourou w Gujanie Francuskiej, skąd zostanie wyniesiony jako pasażer Ariane 5 przed końcem czerwca br.

Eutelsat 7C, wyposażony w 49 transponderów pasma Ku o szerokości 36 MHz, będzie obsługiwał klientów w Afryce, Europie, na Bliskim Wschodzie i w Turcji. Będzie stacjonował na 7°E wraz z satelitą Eutelsat 7B, zwiększając pojemność na tej pozycji orbitalnej o 19 transponderów na potrzeby dynamicznie rozwijającego się rynku w Afryce. Natomiast Eutelsat 7A zostanie przesunięty na inną pozycję w ramach bieżącej optymalizacji floty Eutelsat.


Źródło: eutelsat.com

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Single Multifeed Megasat

Specjalny konwerter Single Multifeed Megasat z bardzo wąskim promiennikiem N.F.:...

35 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,0 m w wersji v2.1...

99 zł Więcej...

Mini PC Android Zidoo Z1000

Odtwarzacz Android TV Box 7.1 / OpenWRT(funkcja NAS). CPU Realtek...

1 690 zł Więcej...
reklama