reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Wiadomości” TVP w nowej odsłonie od 12 maja [wideo]

dodano: 2019-05-09 12:30 | aktualizacja: 2019-05-10 14:01
autor: Anita Kaźmierska | źródło: wirtualnemedia.pl/satkurier.pl/TVP

Wiadomości TVP TVP1 nowa odsłona studio 12.05.2019 Telewizja Polska zapowiedziała w specjalnie przygotowanym spocie, że od 12 maja br. główny program informacyjny TVP1 „Wiadomości” będzie prezentowany widzom w nowej odsłonie. Dziennik nie dość, że będzie nadawany z nowego studia, to zostanie dodatkowo opatrzony oprawą graficzną przygotowaną przez Platige Image.

Wiadomości TVP TVP1 nowe studio 12.05.2019


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Firma produkcyjna Platige Image poinformowała o współpracy z TVP dotyczącej oprawy graficznej „Wiadomości” w lipcu ub.r. Wtedy też rozpoczął się remont studia, który potrwał do jesieni. Następnie prowadzono testy technologiczne i dopracowywano czołówkę programu.
 
Nowe studio „Wiadomości”

Oprawa wizualna studia została przygotowana przez Platige Image, w oparciu o systemy Vizrt. Wykorzystywane będą m.in. technologie Virtual Window oraz Augmented Reality. Podobne rozwiązanie jest stosowane w nowym studiu Polsat Sport.Umowa z Telewizją Polską na oprawę „Wiadomości” została zawarta przez Platige Image na okres 21 miesięcy. Jej wartość wynosi ponad 8 proc. przychodów ze sprzedaży Grupy Kapitałowej Platige Image za rok 2017, czyli co najmniej 5,6 mln zł.
 

– Nowe studio „Wiadomości” jest jednym z najnowocześniejszych w Europie. Technologię Virtual Window, a także rozszerzoną rzeczywistość wprowadzamy do programu informacyjnego w tej skali jako pierwsi w Polsce – mówi Jarosław Olechowski, dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. – Oba rozwiązania będą wykorzystywane w każdym wydaniu „Wiadomości”. Dzięki supernowoczesnym technologiom dziennikarze będą mieli szerokie możliwości prezentacji danych, a także interakcji z grafiką.

– Nowe studio „Wiadomości” to nasz kolejny krok w kierunku odbudowy siły i prestiżu Telewizji Polskiej. W ostatnim czasie zdynamizowaliśmy sposób przedstawiania newsów, a także zwiększyliśmy częstotliwość łączeń na żywo z naszymi reporterami. Teraz do tego dodajemy supernowoczesne technologie – dodaje Jarosław Olechowski.


Przypomnijmy, że w listopadzie ub.r. nowego studia doczekało się także TVP Info.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik TechniSat DIGIPLUS UHD S

DIGIPLUS UHD S to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej firmy...

1 190 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 ceglasta

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

479 zł Więcej...

Obejma kominowa mocna pojedyncza E863A - 5m

mocny uchwyt - obejma 5m na komin z pojedynczą opaską...

119 zł Więcej...