reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Wiadomości” TVP w nowej odsłonie od 12 maja [wideo]

dodano: 2019-05-09 12:30 | aktualizacja: 2019-05-10 14:01
autor: Anita Kaźmierska | źródło: wirtualnemedia.pl/satkurier.pl/TVP

Wiadomości TVP TVP1 nowa odsłona studio 12.05.2019 Telewizja Polska zapowiedziała w specjalnie przygotowanym spocie, że od 12 maja br. główny program informacyjny TVP1 „Wiadomości” będzie prezentowany widzom w nowej odsłonie. Dziennik nie dość, że będzie nadawany z nowego studia, to zostanie dodatkowo opatrzony oprawą graficzną przygotowaną przez Platige Image.

Wiadomości TVP TVP1 nowe studio 12.05.2019


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Firma produkcyjna Platige Image poinformowała o współpracy z TVP dotyczącej oprawy graficznej „Wiadomości” w lipcu ub.r. Wtedy też rozpoczął się remont studia, który potrwał do jesieni. Następnie prowadzono testy technologiczne i dopracowywano czołówkę programu.
 
Nowe studio „Wiadomości”

Oprawa wizualna studia została przygotowana przez Platige Image, w oparciu o systemy Vizrt. Wykorzystywane będą m.in. technologie Virtual Window oraz Augmented Reality. Podobne rozwiązanie jest stosowane w nowym studiu Polsat Sport.Umowa z Telewizją Polską na oprawę „Wiadomości” została zawarta przez Platige Image na okres 21 miesięcy. Jej wartość wynosi ponad 8 proc. przychodów ze sprzedaży Grupy Kapitałowej Platige Image za rok 2017, czyli co najmniej 5,6 mln zł.
 

– Nowe studio „Wiadomości” jest jednym z najnowocześniejszych w Europie. Technologię Virtual Window, a także rozszerzoną rzeczywistość wprowadzamy do programu informacyjnego w tej skali jako pierwsi w Polsce – mówi Jarosław Olechowski, dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. – Oba rozwiązania będą wykorzystywane w każdym wydaniu „Wiadomości”. Dzięki supernowoczesnym technologiom dziennikarze będą mieli szerokie możliwości prezentacji danych, a także interakcji z grafiką.

– Nowe studio „Wiadomości” to nasz kolejny krok w kierunku odbudowy siły i prestiżu Telewizji Polskiej. W ostatnim czasie zdynamizowaliśmy sposób przedstawiania newsów, a także zwiększyliśmy częstotliwość łączeń na żywo z naszymi reporterami. Teraz do tego dodajemy supernowoczesne technologie – dodaje Jarosław Olechowski.


Przypomnijmy, że w listopadzie ub.r. nowego studia doczekało się także TVP Info.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

LNB Twin BEST HG 202 Ultra Black 0,1dB

Wysokiej jakości konwerter satelitarny o współczynniku szumów 0,1 dB i...

79 zł Więcej...

Konwerter Monoblock Quad 6° Inverto IDLB-QUDM21

Sprawdzony monoblock Quad marki Inverto serii Black Premium (6 stopni...

199 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5278) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...
reklama