reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Porty” - premiera nowego sezonu na Discovery Channel

dodano: 2019-05-13 00:25
autor: Janusz Sulisz | źródło: Discovery Channel

Porty Discovery Channel Każdego dnia za zamkniętymi bramami portów tysiące pracowników zmaga się z wyzwaniami, jakie stawia przed nimi niebezpieczne i nieprzewidywalne morze. W nowym sezonie programu „Porty” kamery Discovery Channel zabiorą widzów do niedostępnego dla większości z nas morskiego świata w Darłowie, Helu, Gdańsku, Gdyni i Szczecinie.

Porty Discovery Channel


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nieustanny pośpiech, ryzyko ekonomiczne oraz logistyczne wyzwania to nieodłączne elementy pracy w portach morskich. W nowej serii programu widzowie zobaczą kolejne zmagania pracowników z ogromnymi ładunkami, siłami natury i to wszystko pod presją czasu! Tym razem Discovery Channel pokaże kulisy funkcjonowania aż pięciu portów – w Darłowie, Helu, Gdańsku, Gdyni i Szczecinie. Każdy odcinek to odrębna historia dziejąca się w jednym z portów. 

Będziemy świadkami między innymi naprawy kutra rybackiego w Stoczni Darłowo czy załadunku jednego z największych dźwigów pływających w Europie, zwanego „Mają“. W jaki sposób dwustutonowa maszyna będzie transportowana na platformę wiertniczą w Norwegii? Czy silny wiatr zdoła przeszkodzić tej skomplikowanej operacji?
 

Sprawdzimy także jak wygląda praca gdyńskich pilotów morskich, do zadań których należy nie tylko wprowadzanie i wyprowadzanie jednostek z portów, ale też zapewnianie bezpiecznego transportu pracowników na pokłady statków. Ponadto wyruszymy na połów szprot oraz przyjrzymy się procesowi załadunku towaru masowego. 

Już w pierwszym odcinku przekonamy się, jak ciężkie warunki pogodowe mogą znacznie utrudnić wykonywanie wyznaczonych zadań pracownikom portowym. W programie zajrzymy za bramy zarówno największych polskich portów jak i tych mniejszych, lokalnych. Sprawdzimy także jakie znaczenie mają one dla lokalnej społeczności.

Premiera już w poniedziałek, 13 maja o godzinie 21:00.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SX88+ SE HEVC HD Multistream

Najnowsza wersja satelitarnego odbiornika Octagon SX88+ SE HD, z DX...

249 zł Więcej...

Nagrywarka HD Velocap HDR1000

Urządzenie pozwalające na nagrywanie ze źródła HDMI lub AV materiału...

700 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm ze statywem

stalowa antena 60 cm przenośna ze statywem

179 zł Więcej...
reklama