reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Porty” - premiera nowego sezonu na Discovery Channel

dodano: 2019-05-13 00:25
autor: Janusz Sulisz | źródło: Discovery Channel

Porty Discovery Channel Każdego dnia za zamkniętymi bramami portów tysiące pracowników zmaga się z wyzwaniami, jakie stawia przed nimi niebezpieczne i nieprzewidywalne morze. W nowym sezonie programu „Porty” kamery Discovery Channel zabiorą widzów do niedostępnego dla większości z nas morskiego świata w Darłowie, Helu, Gdańsku, Gdyni i Szczecinie.

Porty Discovery Channel


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nieustanny pośpiech, ryzyko ekonomiczne oraz logistyczne wyzwania to nieodłączne elementy pracy w portach morskich. W nowej serii programu widzowie zobaczą kolejne zmagania pracowników z ogromnymi ładunkami, siłami natury i to wszystko pod presją czasu! Tym razem Discovery Channel pokaże kulisy funkcjonowania aż pięciu portów – w Darłowie, Helu, Gdańsku, Gdyni i Szczecinie. Każdy odcinek to odrębna historia dziejąca się w jednym z portów. 

Będziemy świadkami między innymi naprawy kutra rybackiego w Stoczni Darłowo czy załadunku jednego z największych dźwigów pływających w Europie, zwanego „Mają“. W jaki sposób dwustutonowa maszyna będzie transportowana na platformę wiertniczą w Norwegii? Czy silny wiatr zdoła przeszkodzić tej skomplikowanej operacji?
 

Sprawdzimy także jak wygląda praca gdyńskich pilotów morskich, do zadań których należy nie tylko wprowadzanie i wyprowadzanie jednostek z portów, ale też zapewnianie bezpiecznego transportu pracowników na pokłady statków. Ponadto wyruszymy na połów szprot oraz przyjrzymy się procesowi załadunku towaru masowego. 

Już w pierwszym odcinku przekonamy się, jak ciężkie warunki pogodowe mogą znacznie utrudnić wykonywanie wyznaczonych zadań pracownikom portowym. W programie zajrzymy za bramy zarówno największych polskich portów jak i tych mniejszych, lokalnych. Sprawdzimy także jakie znaczenie mają one dla lokalnej społeczności.

Premiera już w poniedziałek, 13 maja o godzinie 21:00.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Inteligentny kabel iHDMI 1,8m

Inteligentny kabel połączeniowy HDMI-HDMI długości 1,8m - działa dobrze z...

199 zł Więcej...

Tivusat: karta + CAM w UHD

Karta Tivusat z modułem CAM DigiQuest. Umożliwia oglądanie włoskiego pakietu...

590 zł Więcej...

Konwerter Monoblock Single 6° Opticum LMP-04H

Tani, pojedynczy konwerter Universal Monoblock Single (6° - Hot Bird...

39 zł Więcej...
reklama