reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Mecz Serca na Rai, transmisja także w 8K

dodano: 2019-05-13 10:28 | aktualizacja: 2019-05-13 11:59
autor: Anita Kaźmierska | źródło: parabola.cz/franck

Mecz Serca 2019 Kanał Rai 1 pokaże relację na żywo z 28. edycji charytatywnej imprezy Mecz Serca (Partita del Cuore). Spotkanie zostanie rozegrane 27 maja o godz. 20:30 na Allianz Stadium w Turynie. Co ciekawe włoski nadawca planuje przeprowadzić transmisję z tego wydarzenia także w rozdzielczości 8K.

Mecz Serca 2019


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W charytatywnym meczu na stadionie w Turynie zmierzą się Artyści i Mistrzowie. W drużynie Artystów zagrają m.in. Eros Ramazzotti, Luca Zingaretti i Raoul Bova, natomiast w składzie Mistrzów zobaczymy m.in. Sebastiana Vettela i Charlesa Leclerca.

Wpływy z Meczu Serca zostaną przeznaczone na leczenie dzieci chorych na raka (nie tylko we Włoszech, ale także w innych krajach), na pomoc ich rodzicom i szpitalom, a także na badania związane z profilaktyką i leczeniem raka oraz chorób genetycznych. W zeszłym roku zebrano na te cele blisko 1,2 mln euro.

W poprzednich edycjach imprezy udział wzięło wiele znanych na całym świecie osobistości, takich jak Sylvester Stallone, George Clooney, Maradona, Fernando Alonso, Felipe Massa, Rod Stewart, Steve Harris (Iron Maiden), Neutrino (So Solid Crew), Tony Hadley i Steve Norman (Spandau Ballet), Jason Orange (Take That) oraz Paul Young.

Istotna z technicznego punktu widzenia jest informacja, że transmisja z Meczu Serca będzie realizowana przez Rai także w rozdzielczości 8K. Co prawda będą to tylko testy, a relacja w 8K będzie osiągalna tylko dla wąskiej grupy osób, ale to i tak duży krok dla włoskiego nadawcy publicznego.

Wcześniej Rai eksperymentował w 8K już przy okazji transmisji opery w La Scali oraz mszy bożonarodzeniowej w Watykanie. Włoski nadawca planuje uruchomić Rai 8K na czas Letnich Igrzysk Olimpijskich w 2020 roku.

Źródło: parabola.cz 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii 8K


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 190 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - Netflix

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

449 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 brązowa

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...
reklama