reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Kanał SES 8K prezentowany podczas SES Industry Days

dodano: 2019-05-14 11:26
autor: Janusz Sulisz | źródło: SES/satkurier.pl

8K 14 maja br. otwarto w Luksemburgu coroczne wydarzenie SES Industry Days, podczas którego operator oficjalnie poinformował o rozpoczęciu testowej emisji w rozdzielczości 8K. Przypomnijmy, że kanał demo 8K jest od kilku dni nadawany FTA w wiązce europejskiej za pośrednictwem satelity Astra na pozycji orbitalnej 28,2°E, jednak ze względu na nietypowe wartości parametrów SR i FEC do jego odbioru wymagane są anteny o większych wymiarach.

SES Industry Days 2019


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Emisja testowa SES 8K jest prowadzona przez SES przy współpracy firm: Spin Digital, która zapewniła wiedzę ekspercką na potrzeby kompresji sygnału w standardzie HEVC, oraz Samsung, która dostarczyła telewizor 8K.

Treści 8K, o rozdzielczości 7680x4320 pikseli i fps wynoszącym 50 klatek na sekundę, są kompresowane przez Spin Digital przy użyciu kodeka HEVC, przy przepływności 70 Mb/s, podczas gdy transmisja jest realizowana przez SES na pojedynczym transponderze 33 MHz na potrzeby odbioru DTH.

Sygnał demo jest odbierany na telewizorze Samsung 8K Q950RB QLED o przekątnej 82 cali z wbudowaną głowicą DVB-S2. Ten flagowy telewizor Samsunga charakteryzuje się szczytową luminancją 4000 nitów, wsparciem HEVC 50/60 fps i High Dynamic Range (HDR) oraz najnowszą wersją interfejsu HDMI. Telewizor ma być wkrótce dostępny w sprzedaży w całej Europie.

SES Industry Days gromadzi każdego roku ponad 300 uczestników ze 190 firm z całego świata.
 

- Samsung z przyjemnością po raz kolejny współpracuje z SES przy kolejnej demonstracji technologicznej na SES Industry Days. Samsung jest w pełni zaangażowany w rozwój przyszłego rynku telewizorów 8K, a ta demonstracja jakości platformy satelitarnej SES jest ważnym krokiem w tym kierunku - powiedział John Adam, szef działu rozwoju biznesu i spraw przemysłowych w Samsung Research UK.

- Współpraca z SES pomaga zdefiniować ustawienia kompresji i jakości dla nowego formatu 8K, wykorzystując cały potencjał technologii kompresji HEVC. Naszym następnym krokiem będzie użycie podobnej jakości i kompresji przy przekazie na żywo 8K HEVC - powiedział Mauricio Alvarez-Mesa, dyrektor generalny Spin Digital.

- Odbiorcy oczekują dziś bogatszych wrażeń wideo, które najlepiej można osiągnąć dzięki wciągającym treściom Ultra HD, dlatego wielu naszych klientów nadawczych i wideo migruje swoje kanały do ​​wysokiej rozdzielczości (HD) i Ultra HD. Jako ich zaufany partner, nasz szeroki zasięg i możliwość dostarczania prawdziwie wciągających doświadczeń wideo za pośrednictwem satelity oznacza, że ​​jesteśmy dobrze przygotowani do wyróżnienia ich oferty i zapewnienia sukcesu - powiedział Thomas Wrede, wiceprezes ds. nowych technologii i standardów w SES Video. - Miną lata, zanim duże płaskie ekrany 8K lub ściany wideo staną się powszechnym widokiem w naszych salonach. Niemniej jednak oczekujemy przyszłości, współpracując z naszymi partnerami z branży, aby jeszcze bardziej poprawić jakość obrazu wideo i zdefiniować standard transmisji satelitarnej 8K.

Parametry techniczne:
Astra 2G (28,2°E)
tp. 14 (11,973 GHz, pol. V, SR: 31000, FEC: 9/10; DVB-S2/8PSK)

ID: SES 8K
PID V: 256 (HEVC/UHD)
PID A: 257 (aac), 258 (aac)
PID PCR: 256
SID: 7249
PID PMT: 4096
Provider: SES
Kodowanie: brak (FTA)


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kanały 8K


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum PREMIUMBOX+ H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...