reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Ukraińska cyberpolicja zamknęła ponad 30 stron

dodano: 2019-05-14 17:57 | aktualizacja: 2019-05-14 19:15
autor: KuKa | źródło: telesputnik.ru

Cyberpolicja Ukraina Podczas trwających przez miesiąc działań profilaktycznych, departament cyberpolicji przy Narodowej Policji Ukrainy wstrzymał działalność ponad 30 pirackich stron internetowych z filmami. Za naruszenia praw autorskich zostało wszczętych 19 spraw karnych, powiedział szef departamentu cyberpolicji, Siergiej Diemiediuk.

Piractwo


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Ponadto po operacji pierwszy raz do sądu trafiła sprawa mieszkańca miasta Krzywy Róg, który nagrywał premiery filmowe w kinach i sprzedawał te filmy do dystrybucji na pirackich portalach internetowych. Oskarżonemu grozi do dwóch lat pozbawienia wolności.

Także podczas operacji funkcjonariusze cyberpolicji złapali dwóch obywateli zaangażowanych w tworzenie wielu pirackich stron. Każdego dnia ich portale były odwiedzane przez ponad 100 tys. internautów, a dochody z reklam osiągały kwotę 2 tys. dolarów miesięcznie.

W obwodzie lwowskim powstrzymano działalność 13 portali, które stworzył lokalny mieszkaniec. Podstawowym jego zarobkiem było rozwijanie działalności tych portali w celu zamieszczania na nich płatnych reklam.

Na terytoriach obwodów donieckiego, czerniowieckiego i mikołajowskiego, pracownicy cyberpolicji udokumentowali działalność osób, które długi czas instalowały i ustawiały sprzęt do nielegalnej retransmisji tysięcy kanałów telewizyjnych, w tym zakazanych na Ukrainie przez regulatora medialnego.

Nieco wcześniej podano do wiadomości, że jedna z pirackich stron wznowiła swoją działalność i proponowała swoim użytkownikom rekompensaty.

Źródło: telesputnik.ru

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Cyberprzestępczość


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Triax TD88 grafit

Antena podświetlana renomowanej, duńskiej firmy Triax o wymiarach 85 x...

149 zł Więcej...

Gimbal ręczny DJI Osmo Mobile 2 do smartfonów

DJI Osmo Mobile 2, to nowa wersja przełomowego gimbala stworzonego...

599 zł Więcej...

Antena Televes Ellipse UHF

Antena Televes Ellipse kierunkowa do stabilnego odbioru UHF (DVB-T) z...

379 zł Więcej...
reklama