reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Cyfrowy Polsat zaoferuje nowy dekoder

dodano: 2019-05-15 10:29 | aktualizacja: 2019-05-15 11:14
autor: Anita Kaźmierska | źródło: satkurier.pl

Cyfrowy Polsat Maciej Stec, wiceprezes zarządu ds. strategii w Cyfrowym Polsacie, powiedział podczas konferencji prasowej w dniu 14 maja br., że operator zamierza wprowadzić do oferty nowy dekoder. Będzie to już drugie urządzenie, po niedawno zaprezentowanym Evobox IP, które pozwoli na odbiór oferty telewizyjnej Cyfrowego Polsatu za pośrednictwem internetu.

Cyfrowy Polsat


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Dekoder Evobox IP został zaprezentowany przez Cyfrowy Polsat w marcu br. Jednocześnie operator wprowadził zupełnie nową w swojej ofercie usługę - IPTV. Chodzi o telewizję, którą można odbierać za pośrednictwem internetu - nie jest w jej przypadku potrzebna instalacja antenowa, wystarczy dobre łącze internetowe (według operatora, min. 8 Mb/s na jeden dekoder). Co istotne usługa wymaga dostępu do internetu stacjonarnego Plusa, Netii lub Orange. Na łączach internetowych od innych dostawców (np. UPC Polska) serwis w ogóle nie działa.

Teraz Cyfrowy Polsat chce iść o krok do przodu i zaoferować kolejny dekoder internetowy - tym razem działający na dowolnej sieci. Dodatkowo urządzenie to ma być wyposażone w głowicę do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej.

Oferta internetowa Cyfrowego Polsatu obejmuje nawet ponad 150 kanałów (ponad 90 w jakości HD), a ceny abonamentu zamykają się w widełkach od 20 zł/mc do 120 zł/mc. Warto dodać, że wybrane pakiety obejmują takie kanały premium, jak HBO, Eleven Sports czy Polsat Sport Premium z rozgrywkami Ligi Mistrzów i Ligi Europy UEFA. Dodatkowo abonent otrzymuje dostęp bez dodatkowych opłat do serwisu Cyfrowy Polsat GO na 3 urządzeniach jednocześnie – to nawet ponad 100 kanałów mobilnie i tysiące materiałów na życzenie.

Na razie nie wiadomo, kiedy ten nowy dekoder pojawi się w ofercie Cyfrowego Polsatu. Urządzenie działające na podobnej zasadzie (również z głowicą DVB-T, ale dodatkowo z DVB-C dla telewizji kablowej) wprowadziła w kwietniu sieć komórkowa Play. Nosi ono nazwę Play Now TV Box. Natomiast w czerwcu ub.r. platforma nc+ we współpracy z Grupą TVN zaoferowała internetowy player+ BOX - zobacz jego szczegółowy opis (bez dodatkowych głowic telewizyjnych).

Obszerne raporty z testów dekoderów Evobox IP Cyfrowego Polsatu i Play Now TV Box będzie można znaleźć w wydaniu SAT Kuriera 5-6/2019 na początku czerwca.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Cyfrowy Polsat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

199 zł Więcej...

Moduł AlphaCrypt TC + karta Smart HD+ 1m

Karta startowa Smart HD+ na 1 miesiąc + do kompletu...

390 zł Więcej...

Dron wyścigowy Hubsan H122D X4 Storm FPV

Potężne silniki, kamera HD i mnogość funkcji przekonują, że Hubsan...

429 zł Więcej...
reklama