reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

10 tys. klientów bez dostępu do pirackiej TV na Łotwie

dodano: 2019-05-15 19:48
autor: KuKA | źródło: delfi.lv

Piractwo pies kot Urząd do spraw zwalczania przestępstw gospodarczych przy Państwowej Policji Łotwy ustalił grupę przestępców, którzy zajmowali się piracką transmisją telewizji w Rydze i regionie ryskim. Z usługi korzystało około 10 tys. klientów. Według wstępnych danych, czterech podejrzanych było zaangażowanych w nielegalną działalność w latach 2013–2019.

cardsharing Egipt wielbłądy pustynia piramidy


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Według policji, do nielegalnej retransmisji była wykorzystywana technologia cardsharing. Pracownicy Urzędu zatrzymali trzech podejrzanych, z których jeden już był znany organom ścigania. W ramach dalszych działań, przeprowadzono ponad 10 przeszukiwań i zatrzymano dużą liczbę dowodów materialnych.

To już nie pierwsza taka operacja zrealizowana w ramach zwalczania piractwa telewizyjnego. 3 lutego 2018 r. wszczęto postępowanie karne dotyczące naruszenia praw autorskich i praw do dystrybucji w dużej skali albo w ramach grupy zorganizowanej. W kilku dzielnicach mieszkalnych Rygi przeszukano miejsca zamieszkania podejrzanych i adresów firm. Zatrzymano ponad 100 dekoderów, kilka telewizorów, moduły dostępu warunkowego, karty dostępu, sprzęt komputerowy i dokumenty. Szkody wyrządzone państwu oszacowano na 100 tys. euro.

Wcześniej pisaliśmy, że na Łotwie o 19,5% zmniejszyła się liczba gospodarstw domowych korzystających nielegalnie z płatnej telewizji. Stwierdzono, że na ten wynik wpływ miało zwiększenie efektywności pracy państwowej policji.

Źródło: delfi.lv

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Card sharing


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

LNB Quad BEST HG 404 Ultra Black 0,1dB

Wysokiej jakości konwerter satelitarny o współczynniku szumów 0,1 dB, wzmocnienie...

105 zł Więcej...

Nagrywarka UHD Velocap Tbox Deluxe

Urządzenie pozwalające na nagrywanie ze źródła HDMI lub AV materiału...

850 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5278) ULTRABOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

239 zł Więcej...
reklama