reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Ruszają konkursy na lokalne multipleksy DAB+

dodano: 2019-05-17 11:41
autor: Anita Kaźmierska | źródło: KRRiT/satkurier.pl

DAB+ więcej radia 17 maja br. w siedzibie Polskiego Radia w Warszawie odbyła się konferencja KRRiT - „Więcej Radia!”, na której przewodniczący KRRiT, Witold Kołodziejski, zapowiedział publikację pierwszego pakietu ogłoszeń o możliwości uzyskania koncesji na miejsca na pierwszych multipleksach radia cyfrowego DAB+. Zaprezentowano także nowe logo DAB+.

konferencja KRRiT DAB+


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Konferencję otworzył prezes zarządu Polskiego Radia, Andrzej Rogoyski. Przewodniczący KRRiT przedstawił informacje o ogłoszeniach na pierwsze lokalne częstotliwości oraz planowany harmonogram kolejnych ogłoszeń (prezentacja). Poniżej wybrane slajdy.
 

W spotkaniu uczestniczyli prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej, Marcin Cichy, podsekretarz stanu w Ministerstwie Cyfryzacji, Wanda Buk, która przedstawiła informacje o aktualnym stanie prac nad rozporządzeniem Ministra Cyfryzacji w sprawie minimalnych wymagań techniczno-eksploatacyjnych dla Polski na odbiorniki naziemnej radiofonii cyfrowej DAB+.

Dyrektor Dominik Dobek ze Związku Cyfrowa Polska zreferował poziom sprzedaży odbiorników DAB+ w Polsce i w Europie.

Dyrektor Józef Wacnik, pełnomocnik Zarządu Polskiego Radia ds. rozwoju DAB+, wygłosił referat: „Emisja cyfrowa w Polskim Radio: gdzie jesteśmy i dokąd zmierzamy” (prezentacja). Poniżej wybrane slajdy.
 

Ekspert w biurze KRRiT, Krystyna Rosłan-Kuhn, zaprezentowała proces rozwoju radiofonii DAB+ w Europie i na świecie (prezentacja).

Przewodniczący KRRiT i prezes UKE podpisali wspólny komunikat w sprawie trybu wyłaniania operatorów lokalnych multipleksów w standardzie DAB+.

W konferencji uczestniczyli także członkowie KRRiT - prof. Janusz Kawecki i Teresa Bochwic, przedstawiciele operatorów sieci nadawczych oraz nadawców radiowych.

Nowe logo DAB+ zostało zaprojektowane w celu skuteczniejszej promocji standardu na rynku europejskim i nie tylko. Może służyć do oznaczania produktów, przestrzeni wystawowych w sklepach i na ekspozycjach, dokumentów o charakterze promocyjnym i reklamowym. Mogą się nim posługiwać producenci, dostawcy, nadawcy operatorzy, regulatorzy i wszystkie inne podmioty zaangażowane w promocję radiofonii DAB+.

Jak dotąd nowe logo DAB+ zaadoptowały między innymi podmioty w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Szwajcarii, Danii, Holandii i Czechach.

Logo składa się z dwóch części: znaku (rysunku), inspirowanego wyglądem odbiornika w nowoczesnej formie i w dynamicznej palecie kolorów oraz dwuwyrazowego hasła, występującego w języku kraju stosowania. Ekspozycja logo może ograniczać się wyłącznie do barwnego znaku.

Przyjęcie logo DAB+ jest bezkosztowe. Jedynym warunkiem jego wykorzystywania jest akceptacja i przestrzeganie regulaminu jego stosowania. Międzynarodowe Logo DAB+, wraz z książką znaku, można pobrać ze strony WorldDAB (www.worlddab.org), po uprzedniej akceptacji regulaminu jego stosowania.

Polskie logo DAB+ można pobrać ze strony www Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, po akceptacji regulaminu.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii DAB+ w Polsce


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik TechniSat Digit ISIO STC UHD 4K Black

DIGIT ISIO STC UHD to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej...

1 590 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm z przyssawką

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę.

129 zł Więcej...

Miernik Linbox WS-6944 Combo dla DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

499 zł Więcej...
reklama