reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Konkurs Młody Tancerz Roku 2019 w TVP Kultura

dodano: 2019-05-20 11:23
autor: Janusz Sulisz | źródło: TVP Kultura

Młody Tancerz Roku TVP Kultura zaprasza na kolejną edycję prestiżowego konkursu Młody Tancerz Roku, współorganizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Młody Tancerz Roku


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Od ponad 10 lat konkurs jest jedynym w swoim rodzaju przedsięwzięciem telewizyjnym, promującym młode talenty, uczniów szkół baletowych, dając im przestrzeń do zaistnienia w mediach. Młody Tancerz Roku to także trampolina do kariery międzynarodowej, o czym świadczą liczne sukcesy laureatów, jak: wygrane konkursy Eurowizji dla Młodych Tancerzy czy angaże w uznanych zespołach baletowych.

Tegoroczna edycja konkursu będzie wyjątkowa. Po pierwsze dlatego, że z uczestnikami zwiążemy się na dłużej, obserwując już ich półfinałowe występy. Po drugie w przeformatowanym programie młodzi tancerze będą musieli zmierzyć się z klasyczną choreografią baletową. Po trzecie konkurs ten przyniesie wiele dodatkowych emocji – jeden z uczestników, który nie zostanie zaklasyfikowany do finału przez jurorów, będzie mógł do niego wejść dzięki głosom telewidzów i internautów.

4 i 11 czerwca na antenie TVP Kultura widzowie zobaczą zmagania półfinałowe, w których poznamy 14 młodych tancerzy. Następnie Jury złożone z autorytetów w dziedzinie tańca, w składzie: prof. dr hab. Aleksandra Dziurosz (Instytut Muzyki i Tańca), wybitny choreograf Jacek Przybyłowicz oraz światowej sławy polski tancerz Wiesław Dudek wybiorą najlepszych 6 uczestników finału.

Do półfinału w tym roku zakwalifikowali się:
1. Gabriela Dąbek - OSB Bytom
2. Dominika Woszek - OSB Bytom
3. Kasper Górczak - OSB Łódź
4. Mikołaj Czyżowski - OSB Warszawa
5. Alan Polański - OSB Warszawa
6. Łukasz Bałoniak - OSB Warszawa
7. Nikola Dworecka - OSB Warszawa
8. Paulina Grodzińska - OSB Gdańsk
9. Zofia Korpacka - OSB Gdańsk
10. Julia Ciesielska - OSB Gdańsk
11. Helena Kozaczko - OSB Poznań
12. Viviana Zajączkowska - OSB Poznań
13. Ewelina Cieśla - Wydział Teatru Tańca Akademia Sztuk Teatralnych Kraków
14. Judyta Pakulska - Wydział Teatru Tańca Akademia Sztuk Teatralnych Kraków

W finale, który będzie transmitowany w TVP Kultura 25 czerwca, wystąpi 7 uczestników – 6 tancerzy wybranych przez jury w eliminacjach półfinałowych oraz dodatkowo 1 osoba – zwycięzca tzw. „dzikiej karty”, która będzie przyznana drogą głosowania na specjalnie przygotowanej platformie internetowej.

Na koniec konferencji członek zarządu TVP S.A. Mateusz Matyszkowicz ogłosił, że finał konkursu będzie także emitowany na głównej antenie Telewizji Polskiej. Szczegóły już wkrótce.

Obszerne relacje z poszczególnych etapów będzie można śledzić w mediach społecznościowych anteny i na stronie mlodytancerzroku.vod.tvp.pl.

MŁODY TANCERZ ROKU, TVP KULTURA:
Półfinał: 4 i 11 czerwca (wtorek), godz. 20:20
Finał: na żywo 25 czerwca (wtorek), godz. 20:00


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier abonament za 2021 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2021 r. z wysyłką...

89 zł Więcej...

Kabel HDMI biały płaski 2.1 8K UHD 3,0m

Płaski, biały kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1...

79 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-6/2021 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2021

10 zł Więcej...