reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Były bankier ma dystrybuować Pierwyj za granicą

dodano: 2019-05-21 19:22
autor: RO | źródło: kommersant.ru

Pierwyj kanal Rosyjski nadawca Pierwyj kanał - Wsiemirnaja siet znalazł nowego partnera dystrybucyjnego poza Rosją. Po konflikcie z największym pośrednikiem rosyjskiej telewizji za granicą Kartina.TV, nadawca osiągnął porozumienie z firmą VDM Vela Digital Media, należącą do byłego właściciela banku Agrosojuz, Andrieja Szlachowoj. Nowa struktura chce stać się "jednym oknem" dla rozpowszechniania rosyjskiej TV za granicą i oferuje partnerstwo VGTRK i NTV.

https://cdn2.img.ria.ru/images/101417/58/1014175866.jpg
Pierwyj kanał


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
VDM Vela Digital Media została partnerem Pierwyj kanał - Wsiemirnaja siet przy dystrybucji głównego kanału Pierwyj i stacji tematycznych (Dom Kino, Muzyka Pierwogo i innych) na platformach OTT w USA, Kanadzie, Izraelu i 25 krajach Europy. Wcześniej nadawca współpracował z Kartina.TV, ale pod koniec 2018 roku ogłosił, że kończy partnerstwo i nielegalne nadawanie przez ten serwis.

Kartina.TV rozliczyła się z Pierwyj do końca 2018 roku, choć kontrakt trwał do 31 czerwca 2019 roku. Platforma OTT nie płaciła w roku bieżącym, ponieważ nadawca zerwał umowę jednostronnie. Według przedstawiciela serwisu, nowy partner Pierwyj chce za licencję dwa razy więcej.

Marka VDM powstała w 2014 roku, ale jej strona została zarejestrowana niedawno i znajduje się w trakcie budowy. Według rejestru cypryjskiego, właścicielem spółki jest Andriej Szlachowoj. Imię i nazwisko, data urodzenia i adres pokrywają się z danymi byłego właściciela banku Agrosojuz. Kommersant stwierdza, że chodzi o byłego bankiera, lecz VDM oficjalnie nie odpowiada na pytanie.

W 1989 Andriej Szlachowoj zainicjował utworzenie Dalkombank, którym kierował do 2010 roku. Później bank połączył się z MTS-bank należącym do AFK Sistema, która następnie podała go do sądu za szkody warte 1 mld rubli. Bankier po odejściu z MTS-bank w 2015 zasiadał przez około rok w zarządzie banku azjatycko-pacyficznego, był współwłaścicielem Eurostandard (pozbawiony licencji w grudniu 2017) oraz pełnym właścicielem UM-Bank (pozbawiony licencji za wycofanie aktywów w listopadzie 2018) i Agrosojuz. Ostatni w sierpniu 2018 znalazł się pod sankcjami USA za współpracę z instytucjami bankowymi z Korei Północnej, a w listopadzie ogłosił zmianę właściciela i chwilę później został bez licencji. Centralny Bank Rosji ujawnił, że kierownictwo banku wycofywało aktywa, a braki oceniono na 16,6 mld rubli.

VDM chce podpisać umowy z innymi głównymi nadawcami, w tym VGTRK i NTV, a tym samym zostać ich wyłącznym przedstawicielem i "jednym oknem" w środowisku OTT za granicą. VGTRK nie potwierdziło żadnej umowy, ale stwierdziło rozmowy o potencjalnej współpracy.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo - następca najbardziej udanych odbiorników satelitarnych producenta...

329 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

79 zł Więcej...

Nagrywarka 4K UHD Velocap U3

Nagrywarka (grabber) i streamer sygnału HDMI w wysokiej jakości, bezpośrednio...

690 zł Więcej...
reklama