reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Elsat stawia na ekologię. Współpraca z National Geographic

dodano: 2019-05-23 13:46
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Elsat

Elsat Sileman W marcu br. spółki Elsat i Sileman rozpoczęły długofalową współpracę z nadawcą kanału National Geographic, wspierając ich proekologiczną ideę „Planeta albo Plastik”.

Planeta albo Plastik Elsat Sileman National Geographic sprzątanie świata


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Poza szeroką kampanią informacyjną w mediach społecznościowych operator przekonywał również swoich abonentów do przejścia z faktury papierowej na fakturę elektroniczną. Mieli oni również możliwość skorzystania ze zniżek do pobliskich klubów fitness, a w prezencie otrzymywali bawełnianą torbę na zakupy od National Geographic.

Proekologiczną akcję, 16 maja w rudzkiej Szkole Podstawowej, zwieńczyła prelekcja o ekologii i filozofii zero waste prowadzona przez Agnieszkę Sadowską-Konczal (znaną z bloga ekoLogika) - specjalistkę w zakresie zrównoważonego rozwoju oraz edukacji ekologicznej.

Po prelekcji wspólnie wyruszono w teren. Po dotarciu na miejsce i przedstawieniu instrukcji dotyczącej bezpieczeństwa podczas zbierania odpadów, rozdano rękawiczki i worki uczniom oraz wolontariuszom – pracownikom firm Elsat i Sileman. Na każdą pięcioosobową grupę przypadał jeden wolontariusz.
 

Uczniom nie straszne było chodzenie po mokrych krzakach, zbieranie brudnych śmieci czy penetrowanie Plantów co do centymetra. Śmiało, ze świadomością sprawy, podnosili śmieci i wrzucali je do wielkich worków. Rozczarowanie i niedowierzanie pojawiały się podczas zapełniania kolejnych. Współpraca uczniów i wolontariuszy pozwoliła na zebranie kilkunastu worków oraz innych gabarytów w niespełna 1,5 godziny na bardzo małym terenie!
 

O tym, dlaczego współpraca na linii operator – nadawca jest istotna, w tak nietypowym dla branży temacie, mówi Marlena Pasowski - Affiliate Distribution Director Central Europe w FOX Networks Group:

Elsat jest jednym z najdynamiczniej działających operatorów na Śląsku. Cechuje go otwarcie i innowacyjne podejście do komunikacji i obsługi klienta. Dlatego jesteśmy niezwykle podekscytowani możliwością promocji jednego z najważniejszych projektów National Geographic, czyli inicjatywy „Planeta albo Plastik” właśnie z Elsatem. Razem prowadzimy akcję promocyjną edukującą na temat plastiku jednorazowego użytku i nakłaniamy do ograniczenia jego zużycia. Czyny każdej osoby mają znaczenie, a pozycja Elsat na Śląsku jest bardzo ważna w skutecznym dotarciu do mieszkańców tego regionu.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polskie kablówki


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ Duo 4K S2X FBC Multistream

Vu+ Duo 4K - nowa propozycja z segmentu sprzętu Ultra...

1 590 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 1,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 1,5 m w wersji v2.1...

99 zł Więcej...

Mini PC Android Zidoo X8

Mini PC na systemie Android 6.0 Marshmallow z procesorem Realtek...

559 zł Więcej...
reklama