reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Czerwiec w History ​​​​​​​odkryje przed nami „Cuda współczesnej inżynierii”

dodano: 2019-05-15 10:38
autor: Helena Hardy | źródło: History

History-farma-wiatrowa-360px.jpg Czerwiec w kanale History odkryje przed nami „Cuda współczesnej inżynierii”, a „Amerykańscy zbieracze” zwiedzą Stany Zjednoczone w poszukiwaniu prawdziwych skarbów ukrytych w małych miasteczkach. Program Najemnicy: Polowanie na ISIS przedstawi historię niezależnych zachodnich bojowników walczących z tzw. państwem islamskim.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Na HISTORY2 będzie można poznać Katastrofy, które zmieniły Wielką Brytanię oraz cofnąć się do czasów rzymskiej potęgi z programem Rzym: Powstanie i upadek imperium. Dla fanów współczesnej historii zostanie zaprezentowany program Polowanie na Hitlera, w którym grupa badaczy mierzy się z doniesieniami, jakoby Hitler miał przeżyć wojnę...


CUDA WSPÓŁCZESNEJ INŻYNIERII
Project impossible

We wtorki, od 18 czerwca o 22:00
10x60’
Serial przedstawia nową generację projektów technicznych, które jeszcze kilka lat temu uznawane były za niemożliwe do realizacji. Każdy odcinek prezentuje kluczowe dla naszej przyszłości przedsięwzięcia. Wśród nich są: farma wiatrowa na Morzu Północnym, gdzie średnica wirnika dochodzi do 180 metrów, gigantyczna zapora wodna, która ochroni Wenecję przed przypływami, największa ruchoma konstrukcja na świecie przykrywająca blok reaktora w Czarnobylu i flota lodołamaczy o napędzie atomowym.

AMERYKAŃSCY ZBIERACZE
American Pickers 15

W poniedziałki, od 24 czerwca o 22:00
15x60’
Amerykańskie miasteczka i boczne drogi pełne są skarbów czekających na to, aż ktoś je odkryje. Do tych cennych reliktów przeszłości, ukrytych na wysypiskach śmieci oraz w stodołach i garażach, dotrzeć mogą tylko eksperci i tylko oni wiedzą, jak zbić majątek na starociach. Amerykańscy Zbieracze to serial poświęcony najbardziej utalentowanym „łowcom skarbów" z USA, Mike'owi Wolfe'owi -- właścicielowi firmy Antique Archeology -- i jego biznesowemu partnerowi Frankowi Fritzowi. Poszukują oni przedmiotów o wartości historycznej i kolekcjonerskiej, o których ich właściciele dawno już zapomnieli. Na swojej drodze spotykają różnych ludzi, których historie dają wyobrażenie o przeszłości Stanów Zjednoczonych i amerykańskim stylu życia.

NAJEMNICY: POLOWANIE NA ISIS
Hunting ISIS

W niedziele, od 9 czerwca o 22:00
6x60’
„Najemnicy: wojna z terrorem” to serial dokumentalny opisujący działania niezależnych bojowników z zachodu, którzy uczestniczą w walce z tak zwanym państwem islamskim na terenie Iraku i Syrii. Twórcy podążają śladem żołnierzy walczących z ISIS od jesieni 2015 roku do bitwy o Mosul, do której doszło rok później. Główni bohaterowie uczestniczą w głównych operacjach wojskowych, a postacie drugoplanowe lawirują między oddziałami. Poza ukazaniem bezpośrednich starć na froncie, program opisuje również aktualną sytuację geopolityczną, a każdy odcinek analizuje naturę działań wojennych i doświadczenia zachodnich ochotników, a także rolę jaką odgrywa w tym wszystkim religia i media szerzące propagandę. Wszystkie powyższe czynniki pozwalają lepiej zrozumieć, czym kierują się ochotnicy.

KATASTROFY, KTÓRE ZMIENIŁY WIELKĄ BRYTANIĘ
James Nesbitt: Disasters That Changed Britain

W środy, od 5 czerwca o 21:00
6x60’
Oryginalny sześcioczęściowy cykl prezentowany przez cenionego aktora Jamesa Nesbitta („Cold Feet”, „Stan Lee’s Lucky Man”) opowiada o najbardziej niszczycielskich katastrofach w ostatnich 60 latach. Ten wyjątkowy dokument skupia się zwłaszcza na ofiarach, próbując zarazem opisać szerszy kontekst polityczny, kulturowy i instytucjonalny, a także zmiany, jakie nastąpiły po każdej katastrofie.
Narrację prowadzą dziennikarze Donald MacIntyre i Anna Richardson, którzy stawiają pytania o to, dlaczego często ignorowano sygnały ostrzegawcze, i pokazują, jak pozornie niegroźne decyzje – czasem podjęte kilkadziesiąt lat wcześniej – przyczyniły się do dramatów, które na zawsze odmieniły powojenną Wielką Brytanię. Każdy odcinek to odrębna całość poświęcona innemu wydarzeniu, takiemu jak niedawna tragedia w Grenfell Tower (2017), katastrofa kolejowa w Ladbroke Grove (1999), zatonięcie promu z Zeebrugge (1987) czy pożar na dworcu King’s Cross (1987). Dwa odcinki – o wybuchu na platformie wiertniczej Piper Alpha w 1988 r. i katastrofie lotniczej w Monachium w 1958 r. – zostaną wyemitowane odpowiednio w 30. i 60. rocznicę tych wydarzeń

RZYM: POWSTANIE I UPADEK IMPERIUM
Rome: Rise and Fall of an Empire

We wtorki, od 11 czerwca o 21:00
13x60’
Serial śledzi losy najtragiczniejszych postaci Cesarstwa Rzymskiego, których poczynania stopniowo prowadziły do upadku imperium, a także przywódców plemion barbarzyńskich, które ten upadek spowodowały. W ówczesne czasy przeniosą nas barwnie ukazane ruchliwe ulice Rzymu, gladiatorzy, sceny walk i te przedstawiające rozpustę Rzymian. Poznamy też, jak żyli Hunowie i Wizygoci, zobaczymy ich obozy i wioski. Serial jest też opowieścią o ludziach - walce o przetrwanie jednych i żądzy podboju drugich.

POLOWANIE NA HITLERA
Hunting Hitler 3

Codziennie, od 11 czerwca o 22:00
10x60’
Według dokumentów odtajnionych w 2014 roku przez FBI Adolf Hitler mógł przeżyć II wojnę światową i po upadku nazistowskich Niemiec uciec do Ameryki Południowej. Zespół badaczy, którym przewodzą Bob Baer, weteran CIA z 21-letnim stażem, oraz śledczy ds. zbrodni wojennych John Cencich, próbuje ustalić, czy zbrodniarzowi rzeczywiście udało się dokonać tak skutecznego zniknięcia. Zespół odkrywa tajemniczą kryjówkę nazistów w głębi argentyńskiej dżungli i szuka dowodów na istnienie U-Boota, który pod sam koniec wojny mógł wywieźć Hitlera na drugą półkulę.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 Wiwa H.265 PRO HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Wiwa dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...

Miernik Signal ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

799 zł Więcej...