reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Czeska policja likwiduje piracki streaming Premier League

dodano: 2019-05-28 13:28
autor: HP | źródło: parabola.cz

piractwo_streaming_360px.jpg Czeska policja ujawniła kolejną grupę piratów internetowych, którzy oferowali nielegalny streaming meczów Premier League i innych zawodów sportowych w Internecie, do których platforma DIGI TV ma wyłączne prawa do transmisji na terenie Czech. Jest to druga ujawniona grupa osób, które nielegalnie oferowały wydarzenia sportowe innym użytkownikom. Firma DIGI CZ s.r.o., która jest operatorem DIGI TV, ujawniła tę pierwszą grupę na początku lutego tego roku.

czaszka piractwo sharing


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
DIGI TV skutecznie interweniuje przeciwko piratom oferujących mecze w streamingu

Dwaj piraci już zgodzili się uregulować umowę o odszkodowanie zamiast ryzykować postępowanie w sądzie karnym. Biuro Prokuratora Rejonowego w w miejscowości Vsetín warunkowo zawiesiło ściganie jednego sprawcy i ustanowiło roczny okres próbny. Drugi sprawca zapłacił za szkodę przed wszczęciem postępowania, więc sprawa ma zostać przesunięta do Pragi. Obaj piraci przekazali posiadaczowi praw pisemne przeprosiny i odszkodowanie za szkody. Kolejni piraci będą mieli do czynienia z sądem.

DIGI CZ s.r.o., reprezentowana przez praską kancelarię AURIXA, monitoruje nielegalną ofertę transmisji w Internecie i składa skargi karne do sprawcy. Dzięki doświadczeniu w walce z piratami internetowymi i aktywnym gromadzeniu dowodów, DIGI CZ s.r.o. niezwykle udanie walczy z piratami zajmującymi się lewym streamingiem.

Przestępcom naruszającym prawa autorskie i prawa pokrewne zgodnie z artykułem 270 Kodeksu karnego grozi do 2 lat więzienia. Jeśli robią to na dużą skalę lub regularnie zarabiają duże pieniądze, wówczas kara może wynieść do 5 lat więzienia.

Źródło: parabola.cz 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Streaming


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Dron wyścigowy Hubsan H122D X4 Storm FPV

Potężne silniki, kamera HD i mnogość funkcji przekonują, że Hubsan...

429 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,0 m w wersji v2.1...

99 zł Więcej...

Moduł DeltaCAM Pro Twin REV 2.0 Deltacrypt CI

Uniwersalny moduł dostępu DeltaCAM Twin REV 2.0 Deltacrypt CI z...

520 zł Więcej...
reklama