reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Wysyp ukraińskich kanałów HD na początku 2020

dodano: 2019-05-28 18:55
autor: RO | źródło: mediananny.com

koniec SD przekreślone Jedna z wiodących grup medialnych na Ukrainie, StarLightMedia, ogłosiła, że uruchomi nadawanie HD swoich kanałów telewizyjnych na początku 2020 roku. Nadawca pracuje już nad modernizacją bazy technicznej i negocjowaniem umów z dostawcami i operatorami.

https://img2-frankfurt.cf-rabota.com.ua/stb/starlightmedia_1_top.jpg
StarLightMedia


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Uruchomienie wersji HD kanałów pod względem operacyjnym jest bardzo ważnym etapem zarówno w realizacji strategii naszej grupy medialnej, jak również w rozwoju rynku telewizyjnego na Ukrainie. To pozwoli widzowi uzyskać jeszcze lepszy obraz na ekranach, a nasi partnerzy rynkowi zaoferują swoim klientom większą wartość transmisji w porównaniu z bezpłatną transmisją naziemną. Przejście na wersje HD stwarza szanse operatorom, wykorzystującym współczesne technologie, przyciągnięcia nowych abonentów a tym samym sprzyjanie wzrostowi rynku

- skomentowała dyrektor działu Digital and Pay TV, Julija Tribusznaja.


Równolegle z wprowadzaniem wersji HD kanałów telewizyjnych jest praca nad szyfrowaniem sygnału satelitarnego. Celem jest zbliżenie startu tych dwóch wydarzeń w taki sposób, aby efekt wśród widzów był maksymalnie wyczuwalny.

StarLightMedia jest właścicielem popularnych kanałów telewizyjnych STB, Nowyj kanał, ICTV, M1, M2 i OCE. Każdy z nich jest nadawany FTA w jakości SD za pośrednictwem satelity Amos 3 (4°W).

Aktualnie testy emisji HD prowadzą na satelicie konkurencyjni nadawcy. Używany jest transponder na satelicie Astra 4A (4,8°E).

Źródło: mediananny.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii HD


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K Light 2,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

49 zł Więcej...

Multiswitch TechniSat CE 9/8 HD

Markowy (niemiecki) multiswitch TechniSat CE 9/8 HD rozdziela sygnał niezależnie...

290 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - Netflix

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

449 zł Więcej...
reklama