reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Wysyp ukraińskich kanałów HD na początku 2020

dodano: 2019-05-28 18:55
autor: RO | źródło: mediananny.com

koniec SD przekreślone Jedna z wiodących grup medialnych na Ukrainie, StarLightMedia, ogłosiła, że uruchomi nadawanie HD swoich kanałów telewizyjnych na początku 2020 roku. Nadawca pracuje już nad modernizacją bazy technicznej i negocjowaniem umów z dostawcami i operatorami.

StarLightMedia


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Uruchomienie wersji HD kanałów pod względem operacyjnym jest bardzo ważnym etapem zarówno w realizacji strategii naszej grupy medialnej, jak również w rozwoju rynku telewizyjnego na Ukrainie. To pozwoli widzowi uzyskać jeszcze lepszy obraz na ekranach, a nasi partnerzy rynkowi zaoferują swoim klientom większą wartość transmisji w porównaniu z bezpłatną transmisją naziemną. Przejście na wersje HD stwarza szanse operatorom, wykorzystującym współczesne technologie, przyciągnięcia nowych abonentów a tym samym sprzyjanie wzrostowi rynku

- skomentowała dyrektor działu Digital and Pay TV, Julija Tribusznaja.


Równolegle z wprowadzaniem wersji HD kanałów telewizyjnych jest praca nad szyfrowaniem sygnału satelitarnego. Celem jest zbliżenie startu tych dwóch wydarzeń w taki sposób, aby efekt wśród widzów był maksymalnie wyczuwalny.

StarLightMedia jest właścicielem popularnych kanałów telewizyjnych STB, Nowyj kanał, ICTV, M1, M2 i OCE. Każdy z nich jest nadawany FTA w jakości SD za pośrednictwem satelity Amos 3 (4°W).

Aktualnie testy emisji HD prowadzą na satelicie konkurencyjni nadawcy. Używany jest transponder na satelicie Astra 4A (4,8°E).

Źródło: mediananny.com

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii HD


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Transmiter HDMI LKV388 Dongle do max. 50m

Bezprzewodowy transmiter HDMI Urządzenie pozwala na przesłanie sygnału HDTV np....

730 zł Więcej...

Nagrywarka HD Velocap HDR1000

Urządzenie pozwalające na nagrywanie ze źródła HDMI lub AV materiału...

690 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

199 zł Więcej...
reklama