reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Wysyp ukraińskich kanałów HD na początku 2020

dodano: 2019-05-28 18:55
autor: RO | źródło: mediananny.com

koniec SD przekreślone Jedna z wiodących grup medialnych na Ukrainie, StarLightMedia, ogłosiła, że uruchomi nadawanie HD swoich kanałów telewizyjnych na początku 2020 roku. Nadawca pracuje już nad modernizacją bazy technicznej i negocjowaniem umów z dostawcami i operatorami.

StarLightMedia


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Uruchomienie wersji HD kanałów pod względem operacyjnym jest bardzo ważnym etapem zarówno w realizacji strategii naszej grupy medialnej, jak również w rozwoju rynku telewizyjnego na Ukrainie. To pozwoli widzowi uzyskać jeszcze lepszy obraz na ekranach, a nasi partnerzy rynkowi zaoferują swoim klientom większą wartość transmisji w porównaniu z bezpłatną transmisją naziemną. Przejście na wersje HD stwarza szanse operatorom, wykorzystującym współczesne technologie, przyciągnięcia nowych abonentów a tym samym sprzyjanie wzrostowi rynku

- skomentowała dyrektor działu Digital and Pay TV, Julija Tribusznaja.


Równolegle z wprowadzaniem wersji HD kanałów telewizyjnych jest praca nad szyfrowaniem sygnału satelitarnego. Celem jest zbliżenie startu tych dwóch wydarzeń w taki sposób, aby efekt wśród widzów był maksymalnie wyczuwalny.

StarLightMedia jest właścicielem popularnych kanałów telewizyjnych STB, Nowyj kanał, ICTV, M1, M2 i OCE. Każdy z nich jest nadawany FTA w jakości SD za pośrednictwem satelity Amos 3 (4°W).

Aktualnie testy emisji HD prowadzą na satelicie konkurencyjni nadawcy. Używany jest transponder na satelicie Astra 4A (4,8°E).

Źródło: mediananny.com

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii HD


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Dreambox ONE Ultra HD 2xS2X Multistream

Najnowszy i najszybszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - nowy...

1 199 zł Więcej...

Zestaw nc+ telewizja na kartę: ITI 2850ST + pakiet Start+1m

Zestaw nc+ telewizja na kartę: odbiornik combo ADB2850ST + karta...

129 zł Więcej...

Stojak alu ścienny AS Sat 25cm

Aluminiowy stojak ścienny 25cm niemieckiej firmy A.S. Sat z certyfikatem...

50 zł Więcej...
reklama