reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

M6 nabywa Lagardère za 215 mln euro

dodano: 2019-05-28 19:51
autor: RO | źródło: advanced-television.com

Groupe M6 Francuska grupa nadawcza Groupe M6 kupi telewizyjne kanały FTA i płatne grupy Lagardère za kwotę 215 mln euro. Transakcja nie obejmuje jednak kanału z koncertami muzyki klasycznej i baletem Mezzo. Umowa przewiduje również nabycie takich usług, jak Gulli Replay i platformy SVoD GulliMax.

M6 Lagardere kanały


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Dwóch nadawców prowadziło rozmowy od stycznia. Już wtedy mówiono o przejęciu nadawanego FTA w naziemnej telewizji cyfrowej kanału Gulli, jak również innych, płatnych kanałów dla dzieci Canal J i TiJi oraz rozrywkowych i muzycznych Elle Girl TV, MCM, RFM TV i MCM Top.

Lagardère z biznesu telewizyjnego odnotowało globalne przychody w wysokości 98 mln euro w 2017 roku. Zysk operacyjny (EBIT) wyniósł 20,6 mln euro.

Groupe M6 połączy reklamę telewizyjną i międzynarodową działalność dystrybucyjną. Komercjalizacja kanałów telewizyjnych za granicą jest głównie napędzana dystrybucją Gulli Africa, Gulli Bil Arabia, Gulli Girl i TiJi Russia. Są to kanały nadawane we francuskojęzycznej Afryce, na Bliskim Wschodzie i w obszarze rosyjskojęzycznym.

Grupa posiadająca w DTT bezpłatne kanały M6, W9 i 6ter oraz płatne stacje Paris Première, Téva, M6 Music i w połowie Série Club, uważa przejęcie biznesu Lagardère za okazję do poszerzenia oferty dla dzieci i rodzin, a także wzmocnienie pozycji globalnej na francuskim rynku mediów, zarówno w reklamie telewizyjnej, jak i w środowisku cyfrowym dzięki sile marki Gulli w usługach nielinearnych typu SVOD.

Poprzez dotarcie do 91 krajów, zasięg Lagardere TV pomoże Groupe M6 rozszerzyć działalność na arenie międzynarodowej.

Przejęcie nadal wymaga zatwierdzenia przez regulatora CSA i organy ochrony konkurencji.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

DJI Osmo Pocket

1 590 zł Więcej...

Kabel AnkaSat ANK SK-CU120 1m

Bardzo dobrej jakości koncentryczny kabel satelitarny AnkaSat ANK SK-CU120 -...

1,70 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

280 zł Więcej...
reklama