reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Michał Winnicki przejął wrocławską telewizję Echo24

dodano: 2019-05-29 10:32 | aktualizacja: 2019-05-29 12:10
autor: Anita Kaźmierska | źródło: omediach.info/satkurier.pl

Echo24 13 maja br. w Krajowym Rejestrze Sądowym dokonano zmiany nazwy spółki Echo 24 na MWE Teleport. Właścicielem MWE Teleport jest Michał Winnicki - bezpośrednio oraz poprzez spółkę Nova Media. Oznacza to, że Michał Winnicki przejął telewizję Echo24 od jej dotychczasowego właściciela, spółki ATM Grupa.

Echo24


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Ponadto na profilu Echo24 na Facebooku pojawiło się ogłoszenie z ofertą pracy na stanowisku dziennikarz - reporter. Jest to pierwszy wpis od czasu zakończenia emisji Echo24 w marcu ub.r. Strona internetowa pod adresem www.echo24.tv nadal jest pusta.Jak dowiedział się satkurier.pl, podstawową działalnością spółki MWE Teleport będzie świadczenie usług nadawczych w ramach naziemnej telewizji cyfrowej. Tym samym grupa MWE jest już nie tylko nadawcą, ale także operatorem. Ponadto Michał Winnicki planuje reaktywowanie kanału Echo24 poprzez niezależną spółkę Karkonosze Play. Prowadzone są również negocjacje w sprawie dwóch dużych akwizycji.

Poniżej zamieszczamy pełny komentarz Michała Winnickiego dla portalu satkurier.pl:

Jako grupa MWE jesteśmy zainteresowani rozwojem i akwizycjami. Spółka Echo 24 świetnie pasuje do naszego portfolio, bo jest operatorem największego multipleksu lokalnego w Polsce. Rozmawialiśmy o jej przejęciu z Grupą ATM od roku, ale te rozmowy znacznie przyspieszyły w I kwartale 2019 roku i zakończyły się sukcesem. Widzimy wiele synergii np. wolne sloty na MUX mogą być zajmowane przez nasze kanały FTA. Już to zrobiliśmy z testową transmisją Power TV i Nuta.TV w MUX L4. Uczestniczymy w wielu konferencjach i targach, gdzie spotykamy się z nadawcami, którym możemy teraz także zaoferować nadawanie w DVB-T. Jednocześnie spółka MWE Teleport (dawniej Echo 24) ma bardzo bogate portfolio klientów. Teraz to my świadczymy usługi nadawania DVB-T w MUX L4 dla takich nadawców jak TVN HD, Polsat HD czy 4fun.tv. Dzięki tej akwizycji grupa MWE stała się nie tylko nadawcą, ale także operatorem. Bardzo mocno wierzymy w naziemną telewizję cyfrową i jest to dla nas nowe, bardzo ciekawe pole rozwoju biznesu telewizyjnego.

Kanał Echo24 ma być reaktywowany poprzez niezależną spółkę Karkonosze Play. W jej zarządzie znajdują się osoby doskonale znające się na mediach i sprawach dolnego śląska. MWE Teleport ma być neutralnym operatorem multipleksu, który dalej będzie świadczyć usługi nadawania w DVB-T, m.in. dla Echo24 oraz innych komercyjnych kanałów telewizyjnych.

Prowadzimy w tym momencie jeszcze negocjacje w sprawie dwóch dużych akwizycji. Są szanse, że i one zakończą się sukcesem w najbliższych miesiącach.

Przypomnijmy, że 1 kwietnia 2018 roku bez żadnych zapowiedzi przerwano emisję lokalnego wrocławskiego kanału Echo24. Emisję wyłączono wszędzie, gdzie stacja była dostępna, czyli z MUX L4 naziemnej telewizji cyfrowej, ofert sieci kablowych UPC Polska oraz Vectra, a także ze streamingu na własnej stronie i oferty WP Pilot.

Kanał Echo24 ruszył z testami 2 sierpnia 2016 roku w ramach lokalnego multipleksu MUX L4. Od 3 października 2016 roku prowadził emisję w HD.

Co istotne nadawca nadal posiada rezerwację częstotliwości na rozpowszechnianie programów w ramach MUX L4 (Wrocław i Świdnica). W skład tego multipleksu aktualnie wchodzą: Tele5, Polsat HD, TVN HD, 4fun.tv, Eska TV Extra, Stars TV, Mango 24 oraz od kwietnia br. także kanały MWE Networks: Nuta.TV i Power TV.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

329 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Wiwa H.265 Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Wiwa dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm z przyssawką

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę.

199 zł Więcej...