reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Zapasy odbiorników NTC w rosyjskich sieciach handlowych

dodano: 2019-05-30 18:35
autor: RO | źródło: telesputnik.ru

naziemna telewizja cyfrowa NTC DVB-T antena naziemna Rosyjski minister rozwoju cyfrowego, łączności i komunikacji masowej, Konstantin Noskow, oświadczył, że każdego dnia w Rosji sprzedaje się około 5 tys. odbiorników naziemnej telewizji cyfrowej (NTC). W 36 regionach, gdzie wkrótce zostanie wyłączona telewizja analogowa, sprzedano już 400 tys. odbiorników NTC i 250 tys. nowoczesnych telewizorów z tunerem DVB-T2.

Naziemna telewizja Rosja DVB-T2


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Około 95% ludności Rosji jest gotowa do przejścia na nadawanie cyfrowe. Pozostałe 5% potrzebuje w tym zakresie pomocy Ministerstwa.

W Rosji codziennie sprzedaje się około 5 tys. odbiorników DVB-T2, a w szczycie wyłączeń analogu – nawet do 25 tys. dziennie. Aby zaspokoić gwałtowny wzrost sprzedaży, sieci handlowe uzupełniły swoje magazyny, robiąc zapasy na 800 tys. odbiorników.

Jednak nie wszyscy chcą przejść na nadawanie cyfrowe. Pewna część mieszkańców odmawia korzystania z telewizji z przyczyn religijnych lub innych.

W budżetach regionalnych przewidziano 500 mln rubli na pomoc dla najbiedniejszych rodzin. Wydano już 30% tych środków.

Przypomnijmy, że Rosja przedłużyła okres przejścia na telewizję cyfrową do 14 października 2019 roku.

Mieszkańcy odbierają 20 kanałów telewizyjnych w dwóch ogólnodostępnych multipleksach. Pierwszy w DVB-T zawiera Pierwyj, Rossija 1, Match TV, NTV, Piatyj, Rossija-K, Rossija 24, Karusel, OTR i TV Centr. Drugi w DVB-T2 proponuje Ren TV, Spas, STS, Domasznyj, TV3, Piatnica, Zwiezda, Mir, TNT i Muz TV.

Źródło: telesputnik.ru 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

DJI Osmo Pocket

1 590 zł Więcej...

Wzmacniacz HDMI do max. 40m

Wzmacniacz do kabli HDMI oznaczony jako C 233 D Repeater...

80 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 149 zł Więcej...
reklama