reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVP będzie współpracować z Netflixem? Trwają rozmowy

dodano: 2019-05-31 11:42
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Dziennik Gazeta Prawna

TVP Telewizja Polska siedziba Woronicza Jak podaje „Dziennik Gazeta Prawna”, Netflix i Telewizja Polska prowadzą zaawansowane rozmowy w sprawie koprodukcji serialu. Podstawą do niego miałaby być powieść kryminalna Marka Krajewskiego pt. „Erynie” z komisarzem Edwardem Popielskim jako głównym bohaterem. Byłby to już drugi polski serial Netflixa, po „1983” w reżyserii m.in. Agnieszki Holland, który miał premierę 30 listopada ub.r.

Netflix


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Z informacji „DGP” wynika, że Netflix chciałby połączyć koprodukcję z szerszą współpracą - chciałby włączyć do swojej oferty pozycje z biblioteki programowej TVP. Aktualnie nadawca publiczny rozważa, czy taka współpraca z Netflixem byłaby dla niego korzystna. Wiadomo bowiem, iż dotychczasowa strategia TVP na rynku wideo na życzenie (VOD) nie dopuszcza udostępniania własnych produkcji innym graczom. Celem usunięcia treści z tych platform było zwiększenie popularności własnego serwisu TVP VOD.

Jednak w przypadku współpracy z Netflixem, który jest przecież graczem międzynarodowym, istnieje szansa promocji produkcji TVP wśród osób, które inaczej nie miałyby kontaktu z jej programami. Chodzi głównie o osoby młode, a także te, które zamieszkują odległe zakątki świata.

Marcin Klepacki, pełnomocnik zarządu TVP ds. dystrybucji zasobów programowych, powiedział dla „DGP”, że zasada nieudostępniania programów TVP w innych serwisach VOD wciąż obowiązuje. Czy tak pozostanie, zdecyduje zarząd.

Opis powieści „Erynie” Marka Krajewskiego:
Lwów, maj 1939 roku. W strasznych męczarniach ginie mały chłopiec. Wieść o rytualnym mordzie dokonanym przez Żydów obiega miasto. Wybucha panika. Czyje dziecko będzie następne?
Całe miasto liczy na komisarza Edwarda Popielskiego. Jednak komisarz nie chce poprowadzić sprawy. Nie tym razem. Widmo zbliżającej się wojny i paraliżujący strach rządzą Lwowem, tylko jego przestępczy świat wciąż żyje według starych reguł. Każdy zna tu Popielskiego, który działa wyłącznie nocą. Nikt nie chce z nim współpracować. Nikt nie chce mu się narazić. Miasto przesiąknięte zbrodnią przesłonił cień Erynii bogiń zemsty.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Nagrywarka HD Velocap U5

Urządzenie pozwalające na nagrywanie ze źródła HDMI lub AV materiału...

1 290 zł Więcej...

Konwerter Twin Fuba DEK 217 LTE

Markowy, podwójny konwerter Universal Twin Fuba o współczynniku szumów 0,1dB...

125 zł Więcej...

'SAT Kurier' - 3-4/2020 wersja limitowana

Limitowana edycja SAT Kuriera 3-4/2020 - 1 egz., który otrzymają...

25 zł Więcej...
reklama