reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

CNN zmniejszy produkcję w Londynie

dodano: 2019-05-30 20:27 | aktualizacja: 2019-05-31 14:28
autor: Janusz Sulisz | źródło: broadbandtvnews.com

CNN-newsroom_broadbandtvnews-360px.jpg Amerykańska stacja informacyjna CNN zamierza znacząco zmniejszyć swoją produkcję w Londynie. Redukcja produkcji w studio CNN w Londynie co oznacza też przeniesienie części personelu do głównej siedziby CNN w Atlancie. Czy to ma bezpośredni związek z brexitem - nie wiadomo?

CNN


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„The Guardian” poinformował, że wiele produkcji CNN z Londynu zostanie przeniesionych do Atlanty, ale zrozumiałe jest, że pracownicy z Londynu nie będą automatycznie zwalniani lub przenoszeni do USA. Dotyczy to maksymalnie 13 pracowników.

Informacja została ogłoszona podczas tzw. spotkania „Town Hall” w biurze CNN w centralnym Londynie w poniedziałek 27 maja przez samego prezesa CNN Jeffa Zuckera.

Rzecznik CNN powiedział portalowi Broadband TV News:

- W nadchodzących miesiącach CNN International będzie konsolidować kluczowe części swojego modelu produkcyjnego do centrali w Atlancie, w taki sam sposób, w jaki obecnie prowadzimy dużą część naszych programów dla CNN US. Oznacza to, że niektóre miejsca pracy zostaną przeniesione do Atlanty, ale ogólny poziom zatrudnienia pozostanie niezmieniony”.


Wiadomo już, że 90 minut dziennie produkcji CNN International w Londynie zostanie utracone, co spowoduje straty w wysokości około 8 mln funtów (9,7 mln euro) rocznie. Kolejne produkcje będą realizowane z amerykańską siecią CNN plus dodatkowe powtórzenia programu Christiane Amanpour. Co ciekawe, planowane są dodatkowe produkcje w studio CNN w Abu Dhabi. Ten ruch odzwierciedla zmianę kanału CNN w kierunku treści online.

Amerykańskie media donosiły, że AT&T zmniejszyło ponad 23 000 miejsc pracy od końca 2017 r. Wcześniej lobbowało za obniżką podatków, która, jak twierdzi, pomogłaby stworzyć kilka tysięcy miejsc pracy.

Źródło: broadbandtvnews.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

'SAT Kurier abonament 2020' + książka ANTENY SATELITARNE

Promocyjny pakiet: roczna prenumerata SAT Kurier 2020 + książka tematyczna ...

109 zł Więcej...

Konwerter Quad Fuba DEK 417 LTE

Markowy, poczwórny konwerter Universal LNB Quad Fuba z filtrem LTE....

175 zł Więcej...

Konwerter Monoblock Twin 6° Opticum LMTP-04H

Tania wersja konwertera Universal Monoblock Twin marki Opticum (6 stopni...

79 zł Więcej...
reklama