reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Inea podłączy do szybkiego internetu 58 gminnych ośrodków kultury

dodano: 2019-05-31 14:37
autor: Anita Kaźmierska | źródło: INEA

Inea W czwartek, 30 maja INEA podpisała z Ministerstwem Cyfryzacji porozumienie, na podstawie którego operator zobowiązał się do podłączenia do szybkiego Internetu światłowodowego gminnych ośrodków kultury w Wielkopolsce.

Inea FTTH światłowód


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
INEA to lider technologii światłowodowej w Wielkopolsce. W zasięgu sieci FTTH operatora znajduje się obecnie ok. 365 tys. gospodarstw domowych w regionie, a ze światłowodu INEA korzysta ponad 100 tys. z nich. INEA współpracuje także ze szkołami, instytucjami oraz jednostkami samorządu terytorialnego. Do grupy tej dołączyły teraz także gminne ośrodki kultury.

Na mocy porozumienia operator podłączy do szybkiego Internetu w technologii Fiber-To-The-Home (ang. światłowód do domu) dokładnie 58 gminnych ośrodków kultury. Inwestycje te będą prowadzone wyłącznie z funduszy własnych operatora.
 

INEA od wielu lat zaangażowana jest w rozwój lokalnych społeczności. W Polsce nadal istnieją miejsca, które pozbawione są dostępu do szerokopasmowego Internetu. Realizacja inwestycji, które prowadzimy w dużym stopniu, przyczynia się do poprawy sytuacji w regionie. Dzięki tej inicjatywie, gminne ośrodki kultury, które często są centrum spotkań społeczności lokalnej, będą miały szansę na wykorzystanie najnowszych technologii multimedialnych przy organizacji różnego rodzaju wydarzeń. Cieszę się że jesteśmy częścią tej inicjatywy

– komentuje Michał Bartkowiak, wiceprezes INEA S.A.

Szczegółowy harmonogram podłączenia placówek przesłany zostanie do Ministerstwa Cyfryzacji w ustalonym przez obie strony terminie.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polskie kablówki


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Inteligentny kabel iHDMI 3m

Kierunkowy kabel HDMI-HDMI dł. 3m - dobrze działa z dekoderami...

229 zł Więcej...

Miernik Linbox WS-6944 Combo dla DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

479 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,0 m w wersji v2.1...

99 zł Więcej...
reklama