reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

SAT Kurier 5-6/2019

dodano: 2019-05-31 14:49 | aktualizacja: 2019-05-31 15:29
autor: Janusz Sulisz | źródło: satkurier.pl

SAT Kurier 5-6/2019 okładka SAT Kurier 5-6/2019
Jakich kanałów brakuje na rynku?
IFA 2019 – trendy w elektronice użytkowej
TEST: Evobox IP Cyfrowego Polsatu i TV Box dla Play Now TV
Podróże z anteną – Huelva

NOWE PRODUKTY:
Odtwarzacz sieciowy Egreat A8 Pro
Odbiornik Dreambox ONE Ultra HD
Antena Televes V MIX
Odbiornik Octagon SX88+ Optima
Wzmacniacz Televes Avant X
Miernik Dreamsky TSC-4K TRIO
Megasat HDMI Extender Mini

Najlepsze listy kanałów:
- wykaz kanałów platform
- wykaz FTA z 13°E
- wykaz MPEG 75°E-45°W
Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

SAT KURIER 5-6/2019 - majowo-czerwcowe wydanie magazynu telewizji cyfrowej

Najważniejsze tematy artykułów z tego wydania:

TEST: Evobox IP Cyfrowego Polsatu


Cyfrowy Polsat zaprezentował pod koniec marca zupełnie nową usługę w swojej ofercie – IPTV, oraz nowy model dekodera wyprodukowany specjalnie na jej potrzeby – Evobox IP. Choć urządzenie od razu trafiło na nasze stanowisko testowe, to ze względu na bliski termin oddania numeru SAT Kuriera 3-4/2019 do druku, raport z testów prezentujemy dopiero w bieżącym wydaniu magazynu. Za to mieliśmy wystarczająco dużo czasu na dokładnie przyjrzenie się temu produktowi. Zapraszamy do lektury! 
TEST: TV Box dla Play Now TV

To już chyba naturalna kolej rzeczy, że na nasze stanowisko testowe trafia coraz więcej urządzeń, których działanie opiera się na streamingu, aniżeli tradycyjnych odbiorników satelitarnych i naziemnych. Świetnym przykładem jest to wydanie SAT Kuriera, na łamach którego oprócz dekodera Evobox IP Cyfrowego Polsatu opisujemy w pewnym sensie podobne urządzenie – TV Box dla Play Now TV. W obu tych przypadkach główna składowa oferty, czyli kanały telewizyjne na żywo, są nadawane za pośrednictwem internetu – nie jest wymagana instalacja antenowa. Przy czym TV Box Play dodatkowo umożliwia skorzystanie z bezpłatnej oferty DVB-T lub DVB-C po podłączeniu do odpowiedniej instalacji. Co jeszcze ciekawego skrywa w sobie TV Box?TOP 10 – najlepsze produkty na 2019 rok


Kontynuujemy TOP 10 wybranych produktów w kolejnych 4 kategoriach. Tym razem wybraliśmy 10 najbardziej interesujących produktów na początku 2019 roku jeśli chodzi o rozwiązania ze złączem HDMI (kable, rozdzielacze, przełączniki). W drugiej tabeli pokazujemy mierniki do pomiarów dla instalatorów tv-sat (bez wskaźników). Po prawej są zestawienia konwerterów pojedynczych LNB Universal Single oraz konwerterów Monoblock LNB Universal.
 
IFA 2019 – trendy w elektronice użytkowej

Globalna Konferencja Prasowa IFA to coroczny, bardzo precyzyjny przegląd trendów na rynku elektroniki użytkowej na świecie. Warto zwracać uwagę na to, w jakich kierunkach podąża rynek urządzeń elektronicznych. Networking, sztuczna inteligencja, sterowanie głosem i 5G to główne trendy, które napędzają innowacje dla elektroniki użytkowej i sprzętu gospodarstwa domowego w tym roku. Wszystko to będzie można zobaczyć w ramach całej serii globalnych wydarzeń IFA w tym roku. Mowa o największych na świecie targach technologii – IFA w Berlinie, CE Week w czerwcu w Nowym Jorku oraz CE China we wrześniu w Kantonie.

Prognozy rynkowe na IFA GPC 2019


„Czuję, że mam większą niż kiedykolwiek wcześniej kontrolę przy wyborze najlepszych produktów do kupienia.” Tak twierdzi 65% klientów (według badania GfK FutureBuy 2018), a to oznacza, że producenci muszą skupiać się na jakości produktów, a nie na ich liczbie. Ponadto klienci stawiają sprawę jasno: „Chcę to teraz”. Realizacja zakupów bez granic to szansa. Pytanie: jak do tego się dopasować?

 
Jakich kanałów brakuje na rynku?

Jeszcze kilka lat temu jedną z głównych broni platform cyfrowych i sieci kablowych w walce o klienta były nowe kanały tematyczne w ofercie. Wydaje się, że w ferworze walki o prawa sportowe i filmowe, przejęć mniejszych graczy i upowszechnienia się bibliotek wideo na życzenie te czasy odeszły do lamusa. Czy są zatem kanały, których pojawienie się w płatnych pakietach mogłoby napędzić operatorom sprzedaż?

Podróże z anteną – Huelva


Huelva to urokliwa i raczej mało znana w Polsce enklawa Andaluzji na wybrzeżu Costa de la Luz, między portugalskim Faro i hiszpańską Sewillą. Fenicjanie nazywali ją Onoba, Grecy – Ὄνοβα, Arabowie – Walbah. Huelva to stolica najbardziej wysuniętej na zachód prowincji Hiszpanii o tej samej nazwie. Od sąsiedniej Portugalii jest oddalona o zaledwie 40 minut jazdy samochodem (polecam lotnisko Faro, gdzie latają tanie linie z Polski lub Niemiec), co zachęca do małego wypadu w te okolice. Tym bardziej przekonuje fakt, że stąd jest niecałe 100 km do znanej Sewilli – tam też jest lotnisko, na które można dolecieć z wielu europejskich portów lotniczych. Wystarczy wypożyczyć samochód i można w jeden tydzień zwiedzić okolice Faro, Huelvy i Sewilli. Tu skupiliśmy się na okolicy miejsca, gdzie Krzysztof Kolumb zbierał siły przed wyprawą do Indii, a ostatecznie odkrył Amerykę.

Multistream w odbiornikach Vu+

Kartka z kalendarza – czerwiec i lipiec

ZAP – zmiany na satelitach

Warto zajrzeć do najnowszego wydania magazynu SAT Kurier 5-6/2019.

Następne wydanie SAT Kurier 7-8/2019 na przełomie lipca i sierpnia.

 

Magazyn SAT Kurier w 2019 roku obejmuje min. 6 wydań - tylko 79 zł w subskrypcji rocznej za cały rok 2018 (Polska) lub 50 euro w Europie. Dodatkowo planowane są wydania specjalne.

Zachęcamy do zamawiania prenumeraty SAT Kuriera w 2019 roku wraz z książką tematyczną pt. „ANTENY SATELITARNE" - cena promocyjna 99 zł

Opłać abonament SAT Kuriera w 2019 - min. 6 wydań + książka - tylko 99 zł
 

Zapraszamy przy okazji do korzystania z serwisów internetowych:

-- www.digi-tv.pl - wszystko o wszystkim, co cyfrowe, a szczególnie o HDTV i cyfryzacji Polski;

-- www.solarkurier.pl - magazyn poświęcony zielonym technologiom a w szczególności technologiom solarnym i zielonej motoryzacji

-- www.podrozezantena.pl - portal o podróżach z dużą ilością informacji o antenach w miejscach odwiedzanych przez podróżników.

Reklama w Internecie i w drukowanym SAT Kurierze za darmo - wystarczy podjąć się dystrybucji SAT Kuriera (minimum 10 egz. każdego wydania).

Dziękujemy za zaufanie i pomoc wszystkim czytelnikom i dystrybutorom - to bardzo pomaga podczas pracy nad magazynem.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Numery


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 1-2/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 1-2/2023

12 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

Odbiornik Ferguson Ariva 9000 4K CI+ HDR Dolby Vision

Ariva 9000 4K CI+ to uniwersalny odbiornik typu Combo z...

469 zł Więcej...