reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Luksemburg dał „koncesję” kolejnemu operatorowi satelitarnemu

dodano: 2019-05-31 14:30
autor: Jan Borejko | źródło: adtv

Kleos-Space-operator-satelitarny-360px.jpg Luksemburg pozyskał nowego operatora satelitarnego - Kleos Space. Luksemburg przyznał kolejnemu operatorowi satelitarnemu „koncesję” na prowadzenie działalności w tym małym kraju. Przypomnijmy, że tam swoje siedziby mają znani operatorzy SES (Astra) i Intelsat.

Kleos Space
Kleos-Space-operator-satelitarny-760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Ogromne korzyści podatkowe jakie przyznaje Luksemburg oznaczają, że to w tym kraju swoje siedziby mają dwaj najwięksi i bardzo znani operatorzy satelitarni: SES (Astra - założono w Luksemburgu) i Intelsat (który ma siedzibę w Luksemburgu, ale ma swoją właściwą siedzibę ma w Waszyngtonie) . Teraz tego samego powodu dołączy do nich Kleos Space.

Kleos Space jest operatorem danych tzw. Radio Frequency Reconnaissance, wykorzystującym częstotliwość radiową w przestrzeni kosmicznej, wykrywającym transmisje radiowe z urządzeń elektronicznych i zapewniającym swoim klientom zabezpieczenia satelitarne, które mogą „strzec granic, chronić zasoby i ratować życie dzięki dostarczaniu usług globalnej inteligencji opartej na aktywności i geolokalizacji." Brzmi to nieco zagmatwanie, ale to przyszłość.

Geolokalizacja transmisji częstotliwości radiowej (RF) przez anteny satelity na niskiej orbicie okołoziemskiej (LEO), która może być wykorzystana do generowania zestawów danych o wzorcach życia do celów rozpoznania, śledzenia zasobów i nadzoru.

Gdzie można użyć danych z satelitów Kleos?
Kleos Space jako ciekawy przykład wskazuje na operację OP Atalanta. To operacja Unii Europejskiej mająca na celu przeciwdziałanie skutkom piractwa niedaleko od Somalii. Wkład w operację OP Atalanta ma wiele krajów, w tym Chiny, Indie, Japonia, Rosja, a także Wielka Brytania, Nowa Zelandia, Australia i innych, w sumie 33 kraje.

W takiej operacji kluczowe znaczenie ma to, aby skutecznie wykorzystać dane do zamknięcia operacji pirackich. Ważne jest, aby wszyscy współpracownicy mieli dostęp do najlepszego „obrazu morskiego”; obraz, który jest taki sam na każdym statku, aby zapewnić, że składki są wspólne, pozytywne i aktualne, bez względu na to, w którym kraju jest dostępna zdolność lub efekt.

- Pierwszy system nano-satelity Kleos Space (Cube-Sat), znany jako misja Kleos Scouting Mission (KSM), dostarczy dane dostępne na rynku i będzie działał jako demonstracja technologiczna. KSM będzie kluczem do późniejszej globalnej konstelacji o dużej pojemności. Kleos Scouting Mission zapewni ukierunkowane codzienne usługi z pełną konstelacją zapewniającą obserwację globalną w czasie zbliżonym do rzeczywistego.


Strona domowa operatora Kleos Space.

Kleos ma wynieść pierwszego satelitę (zbudowany przez GomSpace) w sierpniu. Planowane jest wyniesienie 20 nano-satelitów na orbitę LEO.

Firma będzie pierwszą firmą w Europie, która uruchomi system satelitarny do skanowania transmisji RF. Jego amerykańskim konkurentem jest usługa HawkEye”.


 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy sat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Przepust dachowy średnicy 48mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 48mm

89 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm z przyssawką

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę.

199 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...