reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Luksemburg dał „koncesję” kolejnemu operatorowi satelitarnemu

dodano: 2019-05-31 14:30
autor: Jan Borejko | źródło: adtv

Kleos-Space-operator-satelitarny-360px.jpg Luksemburg pozyskał nowego operatora satelitarnego - Kleos Space. Luksemburg przyznał kolejnemu operatorowi satelitarnemu „koncesję” na prowadzenie działalności w tym małym kraju. Przypomnijmy, że tam swoje siedziby mają znani operatorzy SES (Astra) i Intelsat.

Kleos-Space-operator-satelitarny-760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Ogromne korzyści podatkowe jakie przyznaje Luksemburg oznaczają, że to w tym kraju swoje siedziby mają dwaj najwięksi i bardzo znani operatorzy satelitarni: SES (Astra - założono w Luksemburgu) i Intelsat (który ma siedzibę w Luksemburgu, ale ma swoją właściwą siedzibę ma w Waszyngtonie) . Teraz tego samego powodu dołączy do nich Kleos Space.

Kleos Space jest operatorem danych tzw. Radio Frequency Reconnaissance, wykorzystującym częstotliwość radiową w przestrzeni kosmicznej, wykrywającym transmisje radiowe z urządzeń elektronicznych i zapewniającym swoim klientom zabezpieczenia satelitarne, które mogą „strzec granic, chronić zasoby i ratować życie dzięki dostarczaniu usług globalnej inteligencji opartej na aktywności i geolokalizacji." Brzmi to nieco zagmatwanie, ale to przyszłość.

Geolokalizacja transmisji częstotliwości radiowej (RF) przez anteny satelity na niskiej orbicie okołoziemskiej (LEO), która może być wykorzystana do generowania zestawów danych o wzorcach życia do celów rozpoznania, śledzenia zasobów i nadzoru.

Gdzie można użyć danych z satelitów Kleos?
Kleos Space jako ciekawy przykład wskazuje na operację OP Atalanta. To operacja Unii Europejskiej mająca na celu przeciwdziałanie skutkom piractwa niedaleko od Somalii. Wkład w operację OP Atalanta ma wiele krajów, w tym Chiny, Indie, Japonia, Rosja, a także Wielka Brytania, Nowa Zelandia, Australia i innych, w sumie 33 kraje.

W takiej operacji kluczowe znaczenie ma to, aby skutecznie wykorzystać dane do zamknięcia operacji pirackich. Ważne jest, aby wszyscy współpracownicy mieli dostęp do najlepszego „obrazu morskiego”; obraz, który jest taki sam na każdym statku, aby zapewnić, że składki są wspólne, pozytywne i aktualne, bez względu na to, w którym kraju jest dostępna zdolność lub efekt.

- Pierwszy system nano-satelity Kleos Space (Cube-Sat), znany jako misja Kleos Scouting Mission (KSM), dostarczy dane dostępne na rynku i będzie działał jako demonstracja technologiczna. KSM będzie kluczem do późniejszej globalnej konstelacji o dużej pojemności. Kleos Scouting Mission zapewni ukierunkowane codzienne usługi z pełną konstelacją zapewniającą obserwację globalną w czasie zbliżonym do rzeczywistego.


Strona domowa operatora Kleos Space.

Kleos ma wynieść pierwszego satelitę (zbudowany przez GomSpace) w sierpniu. Planowane jest wyniesienie 20 nano-satelitów na orbitę LEO.

Firma będzie pierwszą firmą w Europie, która uruchomi system satelitarny do skanowania transmisji RF. Jego amerykańskim konkurentem jest usługa HawkEye”.


 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy sat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Fuba DAA 850 ceglasta

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...

Odbiornik TechniSat Digit ISIO STC UHD 4K Black

DIGIT ISIO STC UHD to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej...

1 550 zł Więcej...

Player+ BOX z pakietem MAX na 90 dni

Player+BOX to urządzenie pozwalające na odbiór treści za pomocą usługi...

129 zł Więcej...
reklama