reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Eutelsat emituje 8-letnie obligacje za 600 mln euro

dodano: 2019-06-07 11:56
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Eutelsat

Eutelsat Eutelsat wyemitował ośmioletnie, niezabezpieczone obligacje senior o łącznej wartości 600 mln euro. Eutelsat wykorzystał obecne konkurencyjne otoczenie rynkowe do pozyskania długoterminowego finansowania z 8-letnim terminem zapadalności na atrakcyjnych warunkach. Jak informuje spółka, transakcja została dobrze przyjęta przez zdywersyfikowaną bazę inwestorów, co świadczy o ufności rynku w długoterminowy model biznesowy Eutelsat.

Eutelsat


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Obligacje zostaną wyemitowane przy wskaźniku 99,822 proc. kwoty głównej w terminie zapadalności i wykupione przy 100 proc. Będą miały kupon w wysokości 2,250 proc. rocznie i zostaną rozliczone przez Euroclear France, Clearstream i Euroclear. Zostanie złożony wniosek o notowanie obligacji na oficjalnej liście i dopuszczenie do obrotu na rynku regulowanym Giełdy Papierów Wartościowych w Luksemburgu. Terminem zapadalności obligacji będzie 13 lipca 2027 roku. Dostawa i rozliczenie są spodziewane 13 czerwca 2019 roku.

Obligacje, wraz z innymi źródłami finansowymi w bilansie, umożliwią spółce Eutelsat wykupienie obligacji wyemitowanych 13 grudnia 2013 roku za łączną kwotę główną 930 mln euro, przy oprocentowaniu od kwoty głównej po stałej stopie 2,625 proc. rocznie, należnym w styczniu 2020 roku.

Oczekuje się, że operacja ta przyczyni się do maksymalizacji uznaniowych wolnych przepływów pieniężnych i wygeneruje dalsze oszczędności odsetkowe przed opodatkowaniem w wysokości około 10 mln euro w ujęciu rocznym od roku finansowego 2020-21, po obniżeniu tej pozycji o 24 mln euro wygenerowanej przez poprzednią emisję obligacji we wrześniu 2018 roku. Ponadto transakcja ta pozwoli spółce Eutelsat rozszerzyć profil zapadalności długu.

Źródło: eutelsat.com

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy sat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5278) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Stojak alu ścienny AS Sat 25cm

Aluminiowy stojak ścienny 25cm niemieckiej firmy A.S. Sat z certyfikatem...

50 zł Więcej...

Kabel bez wiercenia - super płaski

Przejściówka 20cm umożliwiająca przejście kabla antenowego do anteny satelitarnej lub...

15 zł Więcej...
reklama