reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Eutelsat emituje 8-letnie obligacje za 600 mln euro

dodano: 2019-06-07 11:56
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Eutelsat

Eutelsat Eutelsat wyemitował ośmioletnie, niezabezpieczone obligacje senior o łącznej wartości 600 mln euro. Eutelsat wykorzystał obecne konkurencyjne otoczenie rynkowe do pozyskania długoterminowego finansowania z 8-letnim terminem zapadalności na atrakcyjnych warunkach. Jak informuje spółka, transakcja została dobrze przyjęta przez zdywersyfikowaną bazę inwestorów, co świadczy o ufności rynku w długoterminowy model biznesowy Eutelsat.

Eutelsat


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Obligacje zostaną wyemitowane przy wskaźniku 99,822 proc. kwoty głównej w terminie zapadalności i wykupione przy 100 proc. Będą miały kupon w wysokości 2,250 proc. rocznie i zostaną rozliczone przez Euroclear France, Clearstream i Euroclear. Zostanie złożony wniosek o notowanie obligacji na oficjalnej liście i dopuszczenie do obrotu na rynku regulowanym Giełdy Papierów Wartościowych w Luksemburgu. Terminem zapadalności obligacji będzie 13 lipca 2027 roku. Dostawa i rozliczenie są spodziewane 13 czerwca 2019 roku.

Obligacje, wraz z innymi źródłami finansowymi w bilansie, umożliwią spółce Eutelsat wykupienie obligacji wyemitowanych 13 grudnia 2013 roku za łączną kwotę główną 930 mln euro, przy oprocentowaniu od kwoty głównej po stałej stopie 2,625 proc. rocznie, należnym w styczniu 2020 roku.

Oczekuje się, że operacja ta przyczyni się do maksymalizacji uznaniowych wolnych przepływów pieniężnych i wygeneruje dalsze oszczędności odsetkowe przed opodatkowaniem w wysokości około 10 mln euro w ujęciu rocznym od roku finansowego 2020-21, po obniżeniu tej pozycji o 24 mln euro wygenerowanej przez poprzednią emisję obligacji we wrześniu 2018 roku. Ponadto transakcja ta pozwoli spółce Eutelsat rozszerzyć profil zapadalności długu.

Źródło: eutelsat.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy sat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

319 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm z przyssawką

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę.

199 zł Więcej...

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...