reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Pierwyj oskarża operatora Kartina.TV o piractwo

dodano: 2019-06-11 18:26
autor: RO | źródło: cableman.ru

Pierwyj Cyfrowa Telerodzina Rosyjski Pierwyj określił międzynarodowego operatora rosyjskiej telewizji Kartina.TV główną usługą piracką. Federalny nadawca już wcześniej rozwiązał umowę, w wyniku której, operator utracił prawa retransmisji jego kanałów (Pierwyj, Karusel oraz pakietu tematycznego Cyfrowa telerodzina) na terytorium Izraela, USA, Kanady i Europy. Nowa umowa na dystrybucję za granicą została podpisana z VDM Vela Digital.

Kartina TV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Według newsru.com, na zagranicznym rynku telewizyjnym działa ponad 150 operatorów, którzy nielegalnie sprzedają widzom subskrypcję na kanały z Rosji i rosyjskojęzyczne treści telewizyjne. Pierwyj twierdzi, że największym piratem w tej kwestii jest właśnie Kartina.TV.

Pierwyj w oficjalnym oświadczeniu ostrzegł wszystkich graczy rynkowych, że dystrybucja jego głównego kanału i treści tematycznych z "Cyfrowej telerodziny" przez Kartina.TV jest nielegalna. Umowa z nadawcą Pierwyj kanał - Wsiemirnaja siet zakończyła się we wrześniu 2018 roku z powodu naruszenia jej warunków, w tym niewypełnienia zobowiązań finansowych.

Przedstawiciel Kartina.TV skomentował sytuację i powiedział, że umowa była rozwiązana ze względu na fakt, że podczas odnawiania kontraktu z VDM Vela Digital Media Limited, wielkość opłat licencyjnych wzrosła nagle kilka razy. Całkowita kwota kontraktu wyniosła 12 mln w samych Niemczech. Faktycznie mówiono o cenie zaporowej, podczas gdy dla innych usług opłaty pozostały bez zmian. Taką cenę w Kartina.TV uznano nie tylko za bezcelową z punktu widzenia biznesu, ale też bezprawną – w Europie istnieją przepisy antymonopolowe podobne do tych w Rosji, zgodnie z którymi, wartość tego samego produktu nie może się różnić więcej niż 20 procent.

Dziwne jednak jest to, że Pierwyj ogranicza się do wypowiedzi w prasie, nie pozywając nas do sądu. Jesteśmy firmą publiczną. Nie ukrywamy się przed nikim i jesteśmy gotowi zarówno do nawiązania dialogu z nadawcą, jak również do pójścia z nim do sądu. Jednakże, nie wpłynęły żadne skargi od Pierwyj w tej sprawie

- skomentował sytuację Andreas Reich, szef serwisu Kartina.TV.


Źródło: cableman.ru 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Multiswitch Opticum OMS 9/8

Multiswitch Opticum 9/8 rozdziela sygnał z jednego satelity i naziemnej...

250 zł Więcej...

Odbiornik Dreambox ONE Ultra HD 2xS2X Multistream

Najnowszy i najszybszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - nowy...

1 290 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - Netflix

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

459 zł Więcej...
reklama