reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Będzie TVP Sport 2 i kanał 4K z transmisjami sportowymi?

dodano: 2019-06-12 11:29 | aktualizacja: 2019-06-12 12:28
autor: Anita Kaźmierska | źródło: wirtualnemedia.pl/satkurier.pl

TVP Sport 11 czerwca br. w Warszawie odbyła się konferencja TVP Sport ON!. Jej celem było przybliżenie branży marketingowo-reklamowej tematyki sponsoringu sportowego. Przy okazji Marek Szkolnikowski, dyrektor TVP Sport, zdradził serwisowi wirtualnemedia.pl, że nadawca ma w planach uruchomienie drugiego kanału sportowego o roboczej nazwie TVP Sport 2, dostępnego w internecie, oraz zastanawia się również nad kanałem w jakości 4K.

TVP Sport


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Marek Szkolnikowski powiedział, że nadawca chce iść w dwóch kierunkach jeśli chodzi o dalszy rozwój TVP Sport. Jednym z nich jest oferowanie widzowi możliwości wyboru, co chce w danej chwili oglądać, kiedy dostępne jest kilka równoległych transmisji. Drugi kierunek to ulepszanie aplikacji mobilnej i rozwój w internecie.

Jak dowiedziały się wirtualnemedia.pl, Telewizja Polska planuje uruchomić internetowy kanał o roboczej nazwie TVP Sport 2, stanowiący uzupełnienie dla TVP Sport. Byłby on dostępny w aplikacji mobilnej, a prace nad tym projektem już się rozpoczęły. Szkolnikowski zaznaczył jednak, że na ewentualne uruchomienie tego kanału potrzebne będzie minimum kilkanaście miesięcy.

Z informacji wirtualnemedia.pl wynika również, że TVP zastanawia się nad kanałem w jakości 4K, w którym mogłaby transmitować m.in. najważniejsze wydarzenia sportowe produkowane w tej technologii. Dyrektor TVP Sport powiedział, że gdyby udało się tę stację uruchomić przed Euro 2020, to wtedy na jej antenie znalazłyby się transmisje tych meczów. Nadawca zastanawia się także nad modelem dystrybucji kanału 4K.

Przypomnijmy, że TVP nadawała już w rozdzielczości 4K z okazji piłkarskich MŚ 2018. TVP 4K wystartował 13 czerwca ub.r., m.in. na satelicie w platformie nc+ oraz w ramach usługi IPTV Orange. Został wyłączony po kilku miesiącach.

Możliwe, że w niedalekiej przyszłości TVP Sport obecny na MUX 3 zacznie nadawać w jakości HD, podają wirtualnemedia.pl na podstawie informacji przekazanych przez Marka Szkolnikowskiego. Dodajmy, iż TVP Sport HD jest aktualnie dostępny tylko w MUX 8.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Mini Combo UHD 4K S2X - Netflix

Nowość - Octagon SF8008 Mini Combo UHD 4K S2X -...

420 zł Więcej...

Konwerter Single Televes LNB

Ostatni model pojedynczego konwertera Universal hiszpańskiej firmy Televes. Charakterystyczna pomarańczowa...

35 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 190 zł Więcej...
reklama