reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Planety” w czerwcu na BBC Earth [wideo]

dodano: 2019-06-12 16:37
autor: Jakub Sulisz | źródło: BBC

Planety BBC Earth 30 maja dzięki BBC Earth i Centrum Nauki Kopernik na Ziemi wylądował Księżyc! Mamy nadzieję, że część z Was miała okazję zobaczyć „MUSEUM of the MOON” autorstwa Luke’a Jerrama na własne oczy. Instalacja okazała się wspaniałym prezentem na Dzień Dziecka, wzbudzając ogromny entuzjazm wśród małych i dużych warszawiaków spacerujących bulwarami wiślanymi.

Planety BBC Earth


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Instalacja w wyjątkowy sposób przybliżała nas do kosmosu przez jeden weekend, natomiast BBC Earth przejmie tę rolę na kolejne 5 tygodni wraz z premierą serii „Planety” już 17 czerwca o godz. 21:55!

Jakie wrażenie zrobił pierwszy odcinek serii na Huen Pham z popularnonaukowego kanału Emce2 oraz czemu to właśnie księżyc był idealną zapowiedzią serii według Karola Wójcickiego, twórcy największego w Polsce astronomicznego fanpage’a „Z głową w gwiazdach”, zobaczycie w wideo podsumowującym akcję:
 

 
„Planety” zabiorą widzów BBC Earth w zapierającą dech w piersiach podróż po Układzie Słonecznym, ujawniając za pomocą oszałamiających efektów wizualnych niezbadane dotychczas przez człowieka światy. Każdy z 5 odcinków przybliża dramatyczny moment narodzin i ewolucję poszczególnych planet i całego Układu Słonecznego, odkrywając tajemnicze krajobrazy odległych planet oraz pełne dramatyzmu procesy, które ukształtowały znany nam świat. Wykorzystując najnowsze doniesienia ze świata nauki, ukazuje także jak bardzo ich przeszłość i przyszłość są ze sobą splecione. Nasz dom - planeta Ziemia - nie byłby taki sam, gdyby chociaż jednej z nich zabrakło. Serię dodatkowo wzbogaca narracja charyzmatycznego profesora Briana Coxa.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 190 zł Więcej...

Odbiornik GiGaBlue UHD UE 4K

Najtańszy na rynku odbiornik 4K z podwójną głowicą FBC DVB-S2X...

950 zł Więcej...

Adapter USB-C 8in1 hub wielofunkcyjny

Adapter 8in1 (przejściówka) USB-C do laptopa na HDMI, 2xUSB3.0, SD,...

199 zł Więcej...
reklama