reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVP chce wybrać operatora technicznego MUX 3

dodano: 2019-06-13 10:26
autor: Anita Kaźmierska | źródło: TVP/wirtualnemedia.pl/satkurier.pl

TVP Telewizja Polska siedziba Woronicza Telewizja Polska opublikowała ogłoszenie o zamiarze przeprowadzenia dialogu technicznego. Ma on dotyczyć udzielenia zamówienia publicznego w sprawie wyboru operatora technicznego MUX 3 naziemnej telewizji cyfrowej. Aktualnie operatorem tego multipleksu jest spółka Emitel.

TVP Telewizja Polska siedziba Woronicza


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
TVP planuje przeprowadzenie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w sprawie wyboru operatora technicznego MUX 3. Celem dialogu jest pozyskanie przez nadawcę publicznego wszelkich informacji, które mogą być wykorzystywane przy zdefiniowaniu szczegółowego opisu przedmiotu zamówienia, specyfikacji istotnych warunków zamówienia, treści umowy oraz oszacowaniu wartości przedmiotu zamówienia.

Podmioty zainteresowane udziałem w dialogu są zobowiązane złożyć wniosek o dopuszczenie do udziału oraz złożyć w oryginale podpisaną umowę o zachowaniu poufności. Termin składania wniosków upływa 18 czerwca br. o godz. 10:00.

Jak czytamy w ogłoszeniu TVP, do udziału w dialogu zaproszone zostaną wszystkie podmioty, które złożą wniosek oraz spełniają określone wymagania wskazane przez nadawcę publicznego. Podstawowym warunkiem jest prowadzenie działalności operatora telekomunikacyjnego na terenie Polski, co najmniej od 2018 roku. Następnie: podmiot ten albo musi dysponować i zarządzać infrastrukturą nadawczą oraz dystrybucyjną co najmniej jednego multipleksu DVB-T o określonych cechach, albo posiadać rezerwację częstotliwości przeznaczonych do świadczenia na obszarze całego kraju usług telekomunikacyjnych w służbie radiokomunikacyjnej ruchomej, posiadać ruchomą sieć radiokomunikacyjną, pokrywać zasięgiem sieci radiokomunikacyjnej co najmniej 90 proc. populacji kraju oraz świadczyć usługi telekomunikacyjne w służbie radiokomunikacyjnej ruchomej.

Jak dowiedziały się wirtualnemedia.pl, Emitel zamierza przystąpić do dialogu technicznego organizowanego przez TVP.

Przypomnijmy, że rok temu Telewizja Polska, TVN oraz Telewizja Polsat podpisały list intencyjny w celu zbudowania, jak informowano, realnej alternatywy w obszarze emisji sygnału naziemnej telewizji cyfrowej. Od tamtej pory nie było żadnych nowych komunikatów w tej sprawie.
 

- Intencją nadawców jest podjęcie działań zmierzających do stworzenia konkurencyjnej oferty na polskim rynku, która doprowadzi do obniżenia kosztów nadawania programów w ramach naziemnej telewizji cyfrowej. Nowe rozwiązanie zapewni widzom w całym kraju możliwie najlepszą jakość i zasięg programów nadawanych w ramach naziemnej telewizji cyfrowej. Strony informują, że otrzymały deklaracje o podjęciu współpracy i dołączeniu do inicjatywy od innych nadawców, rozpowszechniających swoje programy w ramach naziemnej telewizji cyfrowej - brzmiał wspólny komunikat nadawców z 15 czerwca 2018 roku.

Aktualnie MUX 3 obejmuje następujące kanały: TVP1 HD, TVP2 HD, TVP3, TVP Kultura, TVP Historia, TVP Sport, TVP Info HD. Operatorem technicznym multipleksu jest spółka Emitel, jednak umowa między podmiotami kończy się w 2020 roku.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena sat dla TIR-a 60 cm

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę dla TIR-owców.

149 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 190 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5278) ULTRABOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...
reklama