reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

12 ładowarek aut elektrycznych w Watykanie

dodano: 2019-06-13 16:16
autor: JK | źródło: newmobility/smart-energy/Enel

enel-x-vatican-ladowarka-360px.jpg W Watykanie powstanie 12 punktów ładowania elektrycznych samochodów. Łącznie w Watykanie będzie 20 ładowarek do roku 2020. To ważna watykańska inicjatywa ekologiczna i rezultat porozumienia zawartego przez Gubernatora państwa Watykan z dużym innowacyjnym koncernem energetycznym - Enel X.

Enel X
enel-x-vatican-ladowarka 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Celem podpisanej umowy jest promowanie zrównoważonej mobilności w Watykanie. Umowa podpisana została przez Enel X, globalną część biznesową włoskiej Grupy Enel zajmującą się innowacyjnymi produktami i rozwiązaniami cyfrowymi, oraz gubernatora stanu Watykan.

Pierwsze 12 punktów ładowania zostało już zainstalowanych, a pozostałe 8 zostanie dostarczanych w najbliższym czasie. Enel X dostarczy do Watykanu stacje słupowe, zainstalowane w miejscach publicznych, z których każde ma dwa punkty ładowania 22 kW, które umożliwiają jednoczesne ładowanie dwóch pojazdów elektrycznych.

Zainstalowanie pierwszej infrastruktury ładowania Enel X w Watykanie pokazuje, jak ważne stało się ustalenie priorytetów w zakresie zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska przy wyborze różnych opcji mobilności” - powiedział Alessio Torelli, szef Enel X Italia.

Jesteśmy przekonani, że ta decyzja posłuży za przykład i przyczyni się do rozpowszechnienia pojazdów elektrycznych we Włoszech. Aby promować przejście na mobilność elektryczną, tworzymy sieć infrastruktury ładowania, a dzisiaj zrobiliśmy kolejny ważny krok, podkreślając nasze stałe zaangażowanie w tym kierunku. 


Enel X kontynuuje wdrażanie włoskiego planu infrastruktury ładowania, który przewiduje instalację sieci stacji publicznych ładowarek w całych Włoszech. Celem planu jest zainstalowanie 14 000 punktów ładowania do 2020 r., ze wzrostem do 28 000 do końca 2022 r. Do tej pory zainstalowano już ponad 6 000 nowych punktów ładowania.

W sferze publicznej Enel X podpisał również umowy z ponad 900 gminami włoskimi, podczas gdy w sektorze prywatnym podpisał umowy partnerskie z wiodącymi producentami samochodów i zainstalował punkty ładowania w głównych centrach handlowych.

Watykan zamontował też panele fotowoltaiczne 

Ponad 10 lat temu zainstalowano 2400 paneli fotowoltaicznych na dachu Auli Pawła VI, co doprowadziło do znacznego ograniczenia emisji dwutlenku węgla.  Według prognoz do 2020 roku 20% energii w Watykanie ma pochodzić z paneli fotowoltaicznych.

Źródło: vaticannews.va 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Zielona motoryzacja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 1,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 1,5m w wersji v2.1 dla...

45 zł Więcej...

Konwerter Twin GT-SAT kołowy

Podwójny konwerter Twin Circular 40mm GT-TCIR40M firmy GT-Sat do odbioru...

69 zł Więcej...

'SAT Kurier' - 3-4/2020 wersja limitowana

Limitowana edycja SAT Kuriera 3-4/2020 - 1 egz., który otrzymają...

25 zł Więcej...
reklama