reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
Zobacz sport w tv na dzień: 2019-11-22 - 2019-11-23 - 2019-11-24

„Snookerowa Polska” i Eurosport poszukują polskiego Ronniego O’Sullivana

dodano: 2019-06-14 10:09
autor: Jakub Sulisz | źródło: Eurosport

Eurosport 2015 W piątek 14 czerwca w Warszawie oficjalnie zainaugurowany został program „Snookerowa Polska”, mający na celu popularyzację snookera wśród dzieci w wieku szkolnym. Akcję patronatem medialnym objął Eurosport – stacja pokazująca co roku około 2000 godzin transmisji snookerowych. Pomysłodawcą „Snookerowej Polski” jest Przemek Kruk, prezes UKS SnooKids i komentator Eurosportu.

Eurosport „Snookerowa Polska”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„Snookerowa Polska” to bezprecedensowy w skali świata program popularyzacji snookera skierowany do dzieci ze szkół podstawowych w klasach 0-3. Do 2023 roku akcja obejmie nawet 750 szkół w całej Polsce. Zostaną one wyposażone w około 1000 składanych stołów do snookera, przy których grać ma co najmniej 16 tys. dzieci. Jednym z elementów „Snookerowej Polski” są także szkolenia i przekazanie szkołom wiedzy potrzebnej do samodzielnego prowadzenia zajęć oraz turniejów. Do programu może przystąpić każda szkoła podstawowa w Polsce. 

– Jesteśmy otwarci na szkoły z dużych miast, miasteczek, wiosek, zarówno publiczne, społeczne, jak i prywatne, bo nie wiemy, w której z nich uczy się polski Ronnie O’Sullivan. Są jednak pewne wymagania – szkoła musi aktywnie prowadzić zajęcia dla dzieci i organizować wewnętrzne turnieje. Program skierowany jest do najmłodszych uczniów, aby możliwie wcześnie wyrabiać odpowiednie instynkty i wyłapywać największe talenty – podkreślił Przemek Kruk, pomysłodawca „Snookerowej Polski”.

Eurosport, który pokazuje wszystkie najważniejsze turnieje snookerowe w sezonie objął akcję patronatem medialnym.

– Snooker stał się w Polsce popularny dzięki transmisjom w Eurosporcie, więc z przyjemnością obejmujemy patronatem inicjatywę propagującą rozwój dyscypliny wśród najmłodszych. Mamy nadzieję, że Snookerowa Polska wyłoni i ukształtuje wielkie talenty, których sukcesami będziemy emocjonować się na antenach Eurosportu – powiedziała Dorota Żurkowska-Bytner, Członek Zarządu Grupy Discovery TVN.

Aby dołączyć do programu Snookerowa Polska, szkoła musi zadeklarować chęć przystąpienia i przejść wstępną weryfikację Uczniowskiego Klubu Sportowego SnooKids. Kolejnym etapem są profesjonalne szkolenia dla wybranych pracowników szkoły, przeprowadzane przez trenerów UKS oraz wyposażenie placówki w stoły do snookera. Wykorzystując nabytą wiedzę i sprzęt, szkoły będą prowadzić zajęcia dla dzieci oraz organizować turnieje.
 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Inne sporty


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Inteligentny kabel iHDMI 3m

Kierunkowy kabel HDMI-HDMI dł. 3m - dobrze działa z dekoderami...

229 zł Więcej...

Moduł Conax Smit CAM

Tania wersja modułu CI dla skandynawskiego systemu Conax marki Smit....

139 zł Więcej...

DJI Mavic Mini

Mavic Mini waży zaledwie 249 gramów. właśnie jego niska waga...

1 799 zł Więcej...
reklama