reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

UEFA uruchamia bezpłatną platformę OTT

dodano: 2019-06-14 11:02 | aktualizacja: 2019-06-14 16:35
autor: Anita Kaźmierska | źródło: UEFA/satkurier.pl

UEFA.tv UEFA zaprezentowała nową platformę streamingową OTT pod adresem UEFA.tv. Celem jest zapewnienie widzom większego dostępu do treści wideo na żywo i na życzenie z różnych rozgrywek. Bundesliga będzie pierwszą ligą krajową, która zaoferuje swoje materiały wideo na UEFA.tv. Ciekawe, czy na podobny krok zdecyduje się polska Ekstraklasa.

UEFA.tv


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Początkowo UEFA.tv zapewni kibicom piłki nożnej platformę rozrywkową oferującą treści wideo z bogatego archiwum obejmującego ostatnie 60 lat. Stanie się także domem dla młodzieżowych, kobiecych i futsalowych rozgrywek UEFA, oferując transmisje na żywo na odpowiednich rynkach. Wreszcie będzie również służyć do promowania wszystkich rozgrywek UEFA, oferując materiały zakulisowe, wywiady i szeroki zakres dodatkowych treści. Wszystkie materiały wideo będą dostępne na zasadzie free-to-view, po dokonaniu rejestracji, a kibice będą mieli teraz możliwość oglądania wybranych meczów na żywo nawet jeśli na terytorium, na którym mieszkają, nie ma posiadacza odpowiednich praw.

Począwszy od przyszłego sezonu, Bundesliga będzie pierwszą ligą krajową, której treści będą dostępne na UEFA.tv. UEFA i Deutsche Fußball Liga (DFL) zawarli partnerstwo, którego owocem jest dedykowany kanał na platformie streamingowej z materiałami wideo Bundesligi. Usługa ta będzie dostępna od momentu premiery i będzie obejmować poniedziałkowe skróty weekendowych meczów oraz programy, takie jak „Bundesliga Special”, dostosowane specjalnie do zainteresowań międzynarodowych fanów. Ponadto dostępne będą archiwalne mecze Bundesligi i niezapomniane mecze Ligi Mistrzów UEFA z udziałem niemieckich drużyn.
 

- Cyfrowy krajobraz ewoluuje i musimy być w stanie przewidzieć i zareagować na te zmiany - powiedział Aleksander Čeferin, prezydent UEFA. - UEFA jest innowacyjną organizacją, a wprowadzając tę ​​platformę, sprawimy, że piłka nożna i nasze rozrywki będą bardziej dostępne dla kibiców na całym świecie. Nasza współpraca z Bundesligą jest kolejnym przykładem jedności europejskiego futbolu i wyraźnie pokazuje nasze pragnienie wspólnego zajęcia się przyszłymi możliwościami promocji naszego sportu.

- Konsumpcja mediów stale się zmienia - powiedział Christian Seifert, dyrektor generalny DFL. - Nowa usługa transmisji strumieniowej UEFA jest trafionym krokiem, aby dotrzeć do fanów piłki nożnej na całym świecie, zwłaszcza młodszych grup docelowych. DFL konsekwentnie wspiera oraz inicjuje innowacje technologiczne i medialne od momentu powstania. Dlatego cieszymy się, że jesteśmy pierwszym partnerem jako liga krajowa w tym projekcie, co pozwoli nam w przyszłości jeszcze bardziej zainteresować ludzi na całym świecie Bundesligą.

Treści Bundesligi na UEFA.tv będą dostępne od początku na głównych rynkach europejskich, takich jak Hiszpania, Polska, Rosja, Turcja, Wielka Brytania i Włochy, a także na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

Czy Ekstraklasa ma w planach udostępnienie swoich materiałów wideo w ramach nowej platformy OTT UEFA.tv, wzorem Bundesligi?

Pracujemy nad zaawansowanym rozwiązaniem technologicznym umożliwiającym śledzenie rozgrywek na Smart TV, komputerach i urządzeniach mobilnych, czyli OTT. O szczegółach będziemy informować w odpowiednim czasie

- powiedział Marcin Animucki, prezes zarządu Ekstraklasa SA, dla satkurier.pl.

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie, celem UEFA.tv nie jest konkurowanie z nadawcami telewizyjnymi, ale raczej uzupełnienie ich oferty, wykorzystując szeroki zakres treści dostępnych w UEFA, w tym materiały archiwalne, retransmisje, magazyny, czy też rozgrywki futsalowe i kobiece. Ponadto serwis może zostać wykorzystany przez 55 federacji UEFA w celu zwiększenia ich globalnego zasięgu i widoczności.

Serwis UEFA.tv jest dostępny pod adresem www.uefa.tv oraz w aplikacjach mobilnych na iOS i Androida.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii VOD/OTT


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 1,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 1,0 m w wersji v2.1...

79 zł Więcej...

Miernik Linbox WS-6934 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem SNR,...

299 zł Więcej...

Multiswitch Opticum OMS 9/8

Multiswitch Opticum 9/8 rozdziela sygnał z jednego satelity i naziemnej...

250 zł Więcej...
reklama