reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Podróże z anteną - Huelva w Hiszpanii

dodano: 2019-06-13 13:38 | aktualizacja: 2023-02-17 22:15
autor: Janusz Sulisz | źródło: SAT Kurier 5-6/2019

Krzysztof-Kolumb-pomnik-Huelva-360px.jpg Huelva to urokliwa i raczej mało znana w Polsce prowincja Andaluzji na wybrzeżu Costa de la Luz, między portugalskim Faro i hiszpańską Sewillą. Fenicjanie nazywali ją Onoba, Grecy – Ὄνοβα, Arabowie – Walbah. Huelva to stolica najbardziej wysuniętej na zachód prowincji Hiszpanii o tej samej nazwie. Od sąsiedniej Portugalii jest oddalona o zaledwie 40 minut jazdy samochodem (polecam lotnisko Faro, gdzie latają tanie linie z Polski lub Niemiec), co zachęca do małego wypadu w te okolice. Tym bardziej przekonuje fakt, że stąd jest niecałe 100 km do znanej Sewilli – tam też jest lotnisko, na które można dolecieć z wielu europejskich portów lotniczych. Wystarczy wypożyczyć samochód i zwiedzić okolice Faro, Huelvy i Sewilli. To tu Krzysztof Kolumb zbierał siły przed wyprawą do Indii, a ostatecznie odkrył Amerykę.

Huelva karawela


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Columna de los Descubridores

Przed La Rábidą, w klasztornym ogrodzie stoi Columna de los Descubridores, czyli pamiątkowa kolumna wzniesiona z okazji obchodów IV stulecia odkrycia Ameryki. Wśród symboli wyróżnia się królewska korona i kula, na której osadzono krzyż, identyczny z tym, który ukazują trzy karawele podczas podróży do Ameryki. W ogrodzie przed La Rábidą znajduje się również pomnik Krzysztofa Kolumba.
 
Columna de los Descubridores – Kolumna Odkrywców
Pomnik Krzysztofa Kolumba

Muelle de las Carabelas

Pierwszy cel wycieczki to właśnie statki Kolumba. Żeby je znaleźć, trzeba z Huelvy kierować się na Palos de la Frontera, a potem Muelle de las Carabelas. Na miejscu można obejrzeć z zewnątrz i wewnątrz dokładne repliki trzech karaweli: Niña, Pinta i największej Santa María, które brały udział w wyprawie Kolumba, kiedy to w 1492 roku odkrył Amerykę.
 
Dwie w replik okrętów Kolumba


Wszystkie trzy wydają się zaskakująco małe – takie łupinki, i można mieć wrażenie, że to cud, iż Kolumb dopłynął nimi do Ameryki. Dwie mniejsze karawele Niña i Pinta są tak małe, że można się dziwić, jak średniowieczni marynarze wytrzymywali ze sobą tyle czasu na tak niedużej powierzchni.
 
Muelle de las Carabelas
Repliki karaweli Krzysztofa Kolumba
We wnętrzu repliki karaweli Kolumba

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Europa


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X

Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X - odbiornik UHD...

569 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

489 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 230 zł Więcej...